'YEDİKLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM' KAMPANYASI

Tüketiciler Derneği (TÜDER), sofralarda tüketilen gıdaları sorgulamak amacıyla ''Yediklerimize Sahip Çıkalım'' adı altında bir kampanya başlattı

Bakırköy İşadamları Derneği'nde düzenlenen toplantıda konuşan Dernek Başkanı Engin Başaran, hormonlar, tarım ilaçları ve gen değişikliğine uğramış gıdaların, insan sağlığını tehdit ettiğini, ürün güvenliğini ortadan kaldırdığını ve doğayı geri dönüşsüz bir şekilde yok ettiğini söyledi.


Tarım ilaçlarının denetimli kullanılması konusunda Türkiye'de yasal bir düzenleme bulunmadığını ve bu işin kişilerin eline bırakıldığını savunan Başaran, ''Türkiye'nin ihraç ettiği ürünler geri geliyor ve bu ürünler yok edileceğine iç piyasaya sürülüyor'' dedi. Başaran, şöyle devam etti:

''Tüketicilerin sağlığı büyük ölçüde tehdit altında. Biz, gıdaları etiketlerinden tanımak istiyoruz. Biz, tarımla uğraşanların hormonları, zirai mücadele ilaçlarını bilinçli kullandıklarını görmek istiyoruz. Biz, üretimden önce başlayıp satış sonrasında da süren denetimler istiyoruz. Bizler, sağlığımızla oynayanlara güçlü yaptırımlar istiyoruz.

Bu nedenle bugünden başlayarak üretici ve tüketicilerin gıda konusunu sorgulamaları amacıyla bu kampanyayı başlattık. Tüm çevre ve sivil toplum kuruluşlarını bizimle birlikte olmaya davet ediyoruz.''

 (aa)

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN