AĞAÇ ASTROLOJİSİ

Doğum Aralığı                     Ağaç Cinsi


23 - 31 Aralık :                        Elma ağacı
01 - 11 Ocak :                        Köknar
12 - 24 Ocak :                        Karaağaç
25 Ocak - 03 Şubat :             Selvi
04 - 08 Şubat :                       Kavak
09 - 18 Şubat :                       Sedir
19 - 28 Şubat :                       Çam
01 Mart - 10 Mart :                 Salkımsöğüt
11 Mart - 20 Mart :                 Ihlamur
21 Mart :                                 Meşe
22 Mart - 31 Mart :                 Fındık
01 Nisan - 10 Nisan :            Üvez
11 Nisan - 20 Nisan :            Akçaağaç
21 Nisan - 30 Nisan :            Ceviz
01 Mayıs - 14 Mayıs:             Kavak
15 Nisan - 24 Mayıs :            Kestane
25 Mayıs - 03 Haziran :         Dişbudak
04 Haz. - 13 Haziran :           Gürgen
14 Haz. - 23 Haziran :           İncir Ağacı
24 Haziran :                            Huş
25 Haziran - 04 Temmuz :    Elma Ağacı
05 Temmuz-14 Temmuz :    Çam
15 Temmuz- 25 Temmuz :   Karaağaç
26 Temmuz- 04 Ağustos :   Selvi
04 Ağustos-13 Ağustos :     Kavak
14 Ağustos-23 Ağustos :     Sedir
24 Ağustos - 02 Eylül :         Çam
03 Eylül - 12 Eylül :                Salkımsöğüt
13 Eylül - 22 Eylül :                Ihlamur
23 Eylül :                                 Zeytin
24 Eylül - 03 Ekim :               Fındık
04 Ekim- 13 Ekim :               Üvez
14 Ekim- 23 Ekim :               Akçaağaç
24 Ekim - 11 Kasım :            Ceviz
12 Kasım - 21 Kasım :          Kestane
22 Kasım - 01 Aralık :           Dişbudak
02 Aralık- 11 Aralık :             Gürgen
12 Aralık- 21 Aralık :             İncir
22 Aralık :                              Kayın

Açıklamaları:

Elma : (Aşk ) cazibeli, fiziksel olarak dikkat çekici ve etkileyici hoş bir auraya sahip. Flörtöz ve maceraperest ama hassas ve her zaman aşık bir tip. Sevmeye ve sevilmeye meraklı. Sadık ve hassas bir eş. Cömert. bilimsel konulara yeteneği var. Bugün için yaşar. Hayal gücü yüksek.

Dişbudak : (Hırs ) Farklı bir çekiciliğe sahip, hayat dolu, talepkar, düşüncesizce hareket eden ve eleştirilere kulak asmayan biri.Hırslı, akıllı, yetenekli, kaderine hükmetmeyi seven, egoist olmaya elverişlidir ama ona güvenebilirsiniz. Bazen beyni kalbine hükmedebilir. Ilişkileri çok ciddiye alır ve sadıktır.

Kayın : (Yaratıcılık) İyi bir zevki vardır. Görünüşe ve kendi görüntüsüne önem verir. Materyalist sayılır ,hayatı ve kariyeri için çok ve düzenli çalışır, ekonomiktir. Gereksiz risklere girmez. Makul bir tiptir, diyet ve sporla fiziğine dikkat eder.

Huş : (Esinlenme ) Hayat dolu, etkileyici, elegan, arkadaş canlısı gösterişten uzak, mütevazi, aşırılıktan hoşlanmayan, kaba şeylerden nefret eden biridir. Doğal ve sakin bir yaşamı tercih eder. Fazla tutkulu değildir. Hayal gücü yüksek ve az hırslıdır. Sakin ve uygun ortamlar yaratır.

Sedir : (Güven ) Zarif, her ortama ayak uydurabilen, lüksü seven, sağlığına dikkat eden, kendine güvenen, başkalarına da biraz yukarıdan bakan biridir. Kararlı, sabırsız ve başkalarını etkilemeyi sever. İyimserdir ve beceriklidir.Tek ve gerçek aşkını bekler. Çabuk karar verir.

Kestane : (Dürüstlük ) Alışılmadık bir güzelliği vardır ve insanları etkilemek gibi bir derdi yoktur. Adil ve neşelidir. Doğuştan diplomattır. Çok kolay huzursuzluğa kapılır ama her türlü ilişkisinde hassasdır. Bazen olağandışı davranır. Sevgili bulmakta güçlük çeker.

Selvi : (Sadakat ) Güçlü, fiziksel olarak kaslı, her ortama uyabilen, hayatla fazla uğraşmayan, hoşnut, iyimser, paraya meraklıdır. Yalnızlıktan nefret eder. Kolay kolay tatmin edilemeyecek kadar tutkuludur ama sadıktır. Moodu çabuk değişir, kurallara boyun eğmez, biraz da ukala ve ilgisizdir.

Karaağaç : (Asil ) Müşfik, fiziksel olarak düzgün, giyimine dikkat eden, taleplerin de aşırılığa kaçmayan, insanlara neşe verebilen, liderlik etmeyi seven ama kendisinin altta olmasını sevmeyen biridir. Dürüst ve sadık bir eştir. Başkaları için karar vermeyi sever. cömerttir. Pratik zekası, güçlü ve iyi bir espri anlayışı vardır.

İncir : (Hassasiyet ) Çok güçlü, bağımsız, tartışmalara ve zıtlıklara fazla izin vermeyen, aile hayatına düşkün, iyi bir baba ve hayvanseverdir. Sosyal bir kelebek gibidir. Espriden anlar, aylaklığı ve tembelliği de sever. Bencilliği vardır. Akıllı ve pratiktir.

Köknar : (Gizem ) Sıradışı bir zevki vardır. Sofistike ve kadirşinastır. Güzel olan her şeyi sever. Dikbaşlı, çabuk moodu değişen, bencil olmasına rağmen kendisine yakın olanlarla ilgilenen biridir. Çok mütevazi olduğu söylenemez. Hırslıdır ve memnun edilmesi zor bir sevgilidir. Çok arkadaşı vardır ve ona çok güvenebilirsiniz.

Fındık : (Olağanüstü ) Çekici, anlayışlı, insanları nasıl etkileyeceğini bilen, fazla talepkar olmayan, sosyal hayatta aktif ve girişken, hatta dövüşken biridir. Popülerdir. Psikolojik durumu çabuk değişir. Kaprisli bir aşıktır ama dürüst ve eşine toleranslı davranır. Kusursuz bir yargı yeteneği vardır.

Gürgen : (Zevk sahibi ) Cool bir güzel. Dış görüntüsüne ve bakımlı olmaya dikkat eder. Zevk sahibidir. Başkalarını kendinden fazla düşünür. Hayatı mümkün olduğunca kolay bir hale getirmeye çalışır. Disiplinli bir hayat için kılavuzluk eder. İlişkilerinde kibardır. Farklı sevgililer bulmak ister. Duygularıyla ilgili olarak mutluluğu yakalaması kolay olmaz. Çoğunlukla da başkalarına güvenmez ve kararlarından asla emin olmaz.

Ihlamur : ( Şüphe ) Hayatın ona getirdiklerini kabul eder. Kavga ve tartışmadan nefret eder. Çalışkandır. Tembelliği ve bencilligi hiç sevmez. streslidir. Yumuşak huylu ve merhametlidir. Arkadaşları için çekinmeden fedakarlık yapar. Becerikli olmasına rağmen bunları değerlendirmesini bilmez. Mızmızdır, kıskanç ama vefalıdır.

Akçaağaç : ( Özgür zeka ) Hayal gücü ve orjinallikle dolu hiç de sıradan olmayan biridir. Utangaç, hırslı, gururlu, kendine güvenen, yeni deneyimlere aç biridir. Genellikle sinirli ve gergin bir yapısı vardır. Hafızası kuvvetlidir. Çok kolay öğrenir. Aşk hayatı biraz karmaşıktır. Başkalarını etkilemeyi sever.

Meşe : (Cesaret ) Sağlam yaradışlı, cesur, güçlü, bağımsız ve girişkendir. Acıma duygusu çok yoktur. İşini şansa bırakmayı sevmez. Ayaklarını yere sağlam basmak ister. Hareketlidir.

Zeytin : ( Erdem ) Makul biridir. Güneşi ve sıcak havaları sever. Kibar duyguları vardır. Agresyon ve şiddetten kaçınır. Sakin ve toleranslıdır. Adalet duygusu gelişmiştir. Hassas kıskançlıktan uzak bir yapısı vardır. Okumayı ve sofistike insanlarla muhatap olmayı sever.

Çam : ( Titiz ) Uyumlu ilişkileri sever. Dinç ve güçlüdür. nasıl rahat edebileceğini bilir. Doğal ve hareketli biridir. İyi bir partnerdir. Çok arkadaş delisi değildir. Çabuk aşık olur ama ateşi çabuk söner. Herşeyden kolay vazgeçebilir. İdeali bulana kadar her şey geçicidir. Güvenilir ve pratiktir.

Kavak : ( Tatminsiz ) Fazla kendine güvenmeyen, sadece gerektiği zaman cesaretli olan biridir. Arkasının güçlü olmasını ve sıkı insanlarla muhatap olmasını sever. Çok seçicidir. Genellikle yalnızdır. Artistik bir doğası vardır. Kin tutar. İyi bir organizatördür. Felsefik takılmayı sever ama her durumda ona güvenilebilen biridir. İlişkilerini de çok önemser.

Üvez : ( Hassasiyet ) Dikkat çekici, neşe verici, bencillikten uzak, dikkat çekmeyi seven biridir. Hayata bağlıdır. Yerine ve duruma göre hem bağımlı hem de bağımsız olabilir. Zevklidir. Duygusal, hassas, tutkulu ve artistik özellikleri vardır. İyi bir eş olur ama çok zor affeder.

Ceviz : ( Tutku ) Garip ve zıtlıklarla dolu biridir. Egoist ve agresiftir. Beklenmedik tepkiler gösterir. Asil bir ruhu vardır. Spontandır. Çok hırslıdır ve hiç esnekliği yoktur. Zor ve alışılmışın dışında bir eştir. Çok zor beğenir. Çok kıskanç ve tutkuludur. Sadece takdir eder. Uyum göstermek için fazla fedakarlık etmekten de hoşlanmaz. İlginç stratejiler üretmeyi sever.

Salkımsöğüt : ( Melankoli ) Güzel ve çok melankoliktir. Etkileyicidir. Güzel ve zevkli şeylere meraklıdır. Seyahat etmeyi sever. Hayalperesttir. Kaprisli ama dürüsttür. Başkalarının duygularına önem verir. Çabuk etki altında kalır ama beraber yaşanması zor biridir. Talepkardır. Sezgileri de kuvvetlidir. Aşıkken acı çeker ama demir atabileceği birini bulabilir.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN