AKU-YOGA

Aku yoga disiplininin gelişimi yüzyılların deneyim ve araştırmalarına dayanır, geleneksel Yoga çalışmaları ve akupressürün şifa verici tesirlerinin sistematik olarak kullanılması, belirli bir metodoloji ile analiz edilen bu iki bilimin özü ; kişinin vücutsal, zihinsel, duygusal ve ruhsal yönden dengelenmesi olan holistik sağlığının teminini amaçlar.

Yogik terminolojide Prana, Çin tıbbında bulunan Chi ve Japon terminolojisine göre Ki enerjisi , yaşamsal güç odağı olarak belirtilen temel enerji kaynağıdır, bu bakımdan gerek Yoga ve gerekse de Çin tıbbı aynı baz enerji üzerinden çalışmaktadırlar. Bu bakımdan Akupressür ve Yoga?nın şifa verici bir prosedür üzerinde bilimsel olarak birleştirilmesi ile Aku Yoga sistemi kurulmuştur.

Genel olarak enerji akışlarının bilinçli olarak yönlendirilmesi ve bunun için uygulanan yöntem ile yaşam enerjisi, vücutta bulunan tüm sinirleri, kasları, bezleri ve dokuları uyaracaktır ayrıca zihinsel bakımdan kişiyi dengeli ve sağlıklı hale getirecektir.

Bu bakımdan geleneksel Yoga ve akupressür teknikleri kombine olarak uygulanılır, bunlar birbirinin tamamlayıcısı olarak tatbik edilir, burada tam konsantrasyon ile yapılan temel yoga duruşları ve akupressürün noktasal tedavisi sözkonusudur. Bu proses ile tüm beden uyarılmakta ve özellikle rahatsızlık çekilen belirli bölgeler de tedavi edilebilmektedir.

Aku Yoga sistemi ile akan yaşam enerjisi tüm vücut meridyenlerini ve enerji merkezlerini uyarır ve doyurur. Zaten yaşamin kaynağı olan bu enerjinin kişinin tüm sistemine yayılışı belirgin bir sağlık verecektir. Ayrıca uygulanacak olan egzersizler de vücudun fiziksel yapısı bakımından mukemmel bir faaliyettir. Böylece de kişide her alanda genel bir sağlık gelişimi hemen görülür.

Aku Yoga sisteminin uygulanışı ile kişi sağlıklı, canlı, mutluluk dolu ve kendi içinde de dişarıya karşı da huzur ve ahenk içinde olacaktır.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN