AKUPUNKTUR

Akupunktur, canlılarda bozulmuş olan Yin ve Yang denilen dengenin düzelmesine yönelik etkin bir tedavi yöntemidir.

Bu denge düzelirse ortaya çıkmış olan hastalık görüntüleri de ortadan kalkacaktır. Mesela astım, migren hastaları ve daha doksan hastalık belirtisi görülmeyecektir.

Akupunkturla verdiğimiz uyarı, beyin korteksindeki trilyonlarca hücreye ulaşacak ve oradan çıkan enzimlerle nörotransmiterler yoluyla hastalık görülen organlardaki elektriksel, kimyasal, fiziksel etkilerle hastalıklar yok edilecektir. Bozuk olan DNA zincirlerindeki fermentler yavaş yavaş düzelme yoluna girecektir. Bu deneyler dünyada 1984 yılında son bulunan çalışmalar sonucu anlaşılmıştır.

1. Dünya Sağlık Örgütü, akupunkturu bilimsel tedavi yöntemi olarak kabul ve ilan etmiştir.

2. 1991 senesinde Sağlık Bakanlığımız, yönetmelik yayınlayarak bilimsel tedaviyi kabul etmiştir.

3. Türk Tabipler Birliğince listeye alınmıştır.

4. Sosyal sigortalar listesine girmiştir.

5. Türk ve Amerikan cumhurbaşkanları konuya bilimsel destek vermişlerdir.

Amerika'da 7 üniversitede akupunktur, uygulama ve anestezi olarak ameliyatlarda kullanılmaktadır. Almanya ve İngiltere'de uzun senelerdir kullanılmaktadır. Çin'de 5000 senedir var olduğu bilinen akupunkturun 7 bin yıl evvel Avrupa'da olduğuna dair neşriyat vardır.

Biz 30 senedir akupunktur uygulayarak en az beş bin astım, üç bin migren tedavi ettik, isteyen hekimlere dosyalarımız açıktır. Astımın ilaçla tedavi edilememesini düşünürsek, akupunkturla tedavisini küçümsemek, dışlamak için üç sebep görebiliyoruz; bağnazlık, cehalet, kıskaçlık.

Uçak korkusunu kaldıracak bizden başka bir metot biliniyor mu?

Hekimin, asli görevi olan insan sağlığı yardımında, ilaç, ameliyat, otlar, sular ve bunun gibi metotlardan daha etkili olan akupunkturdan da yararlanmasını önemsiyoruz.

Akupunktur olmasaydı altını kirleten çocuğu veya aileyi bezdiren çocuğun yaramazlığını, mutsuzluk sebebi olan kabızlığın tedavisini, iktidarsızlığın çaresizliğini, kas erimesini hastalığına yardımcı olmayı nasıl başaracaktık?

En önemli nokta da şu ki, uygulamayı amele ve sadece devlet sertifikalı doktorlar yapmalıdır.

Bazı ülkelerden gelen veya burada basit kurslarla öğrendiğini bildiren insanlarla akupunktur yapılmaz.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN