ALMANYA?DA DEFİLE YAPTI, ?? ŞİFA ?? DAĞITTI.

Geçtiğimiz hafta Almanya'nın Düsseldorf kentinde CPD moda fuarı düzenlendi. Dünyanın en önemli tekstil fuarlarından biri olarak kabul edilen bu fuarda Şifa isimli defilesi ile Özlem Süer tüm dikkatleri üzerinde topladı. "Şifa" adını verdiği kreasyonda Anadolu kültürünün önemli bir parçası olan Zekeriya Sofrası'nı bakır kaplar içinde sunduklarını söyleyen Süer, "Anadolu ile ilgili bir multivizyon gösterisi de hazırladık. Tüm bunların birleşmesi ile de ortaya çok güzel bir görsel güzellik çıktı" diyor. Bu defile sonrasında Almanya'nın ünlü dergisi Bild'e defileden bir kıyafetin kapak olması ise Özlem Süer'i çok mutlu etmiş. Defilenin isminin de büyük ilgi çektiğini söyleyen Süer, koleksiyonuna neden böyle bir isim verdiğini ise şöyle açıklıyor:

"Tüm dünyada şu anda maneviyata doğru büyük bir gidiş var. Bizde bile pek çok insan bugün evini feng shui tarzına göre döşüyor. Şifacılar ise çok eski çağlardan beri Anadolu'nun değişmeyen yüzlerindedir. Üstelik Anadolu'da bugün bile şifacılara ihtiyaç duyuluyor, işte bize özgü olan bu kavramı dünyaya sunmak istedim."

Bugüne kadar moda ile hem ticaret hem de marka yaratmak adına büyük tecrübe kazandığını söyleyen Özlem Süer, artık kendi markasını yaratmaya çalışacağını söylüyor. Modacı kimliğinin yanı sıra Süer'in akademik olarak da çalışmaları bulunuyor. Kendisi de Mimar Sinan Üniversitesi mezunu olan Süer, aynı okulda yardımcı doçent olarak derslere giriyor. Bunun yanı sıra ise Türkiye Giyim Sanayicileri Demeği'nin moda danışmanı ve iki yılda bir Paris'te toplanan ve iki yıl sonrasının moda renklerine karar veren "intercolor" kongresinin de iki Türk delegesinden biri. Ünlü isimlerle çalışmaktan pek de yana değil. "Arada başka başka şeyler giydiklerinde sizin yaptıklarınızla karışıyor" diyor.

Özlem Süer, artık kendi markasını yaratacağını söylüyor.

 

Giysilerde sarmısak ve muska

Koleksiyonda çiçekler yerine sarmısaklara, zillere ve muskalara yer vermiş Süer.İlk tema olan arınma beyaz kıyafetlerle anlatılmış.İkinci bölümde beyazlara ekrular eşlik ediyor.Anadolu?nun renkliliğini anlatmak için ise morları, yeşilleri, şifa veren bitkileri kullanmış.

Özlem Süer Almanya?daki defilesinde, arınma duygusunu, bembeyaz gelinliklerle anlatmış.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN