ANTI-AGING NEDİR?

"Anti-Aging" yaşlanmayı geciktirmektir. 21. Yüzyılın tıbbı olan Anti-Aging hayat süresini, kalitesiyle birlikte artırmayı, hayatı kısaltan risk faktörlerini erkenden teşhis ederek ortadan kaldırmayı, ve yaşlılığın getirdiği maddi ve manevi yükü azaltmayı hedefler. Anti-Aging yaşlanmayı mümkün olduğu kadar yavaşlatmak ve vücudun bir bütün olarak orantılı ve sağlıklı yaşlanmasını sağlamak amacıyla

uygulanır. Ten dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak dengelemek, cinsel gücü ve sağlığı artırmak, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve önlem almak bu amaçların başlıcalarıdır.

Kliniksel Anti-Aging nedir?

Klinik ortamda, biyolojik yaş ölçümü, kemik yoğunluğu ölçümü, kan tahlilleri, ultrasonografik inceleme, damar durum teşhisi, EKG ölçümü ve cilt analizleri yapılır. Bu ölçümlere göre vücudun vitamin, mineral ve hormon eksiklikleri medikal yöntemlerle tamamlanır.

Anti-Aging bir tür koruyucu hekimlik mi?

İnsanın doğal yaşlanma işlevlerine olumlu etkiler getirmek, hastalıkları önlemek amaçlarını taşıyan koruyucu hekimlik kavramı, son dönemlerde kaydedilen gelişmelerle tüm dünyada önem kazandı.

Koruyucu hekimliğin 3 aşamasından ilki olan birincil korumada sağlığı bozan durumlar, hastalık, belirleyici öğeler ortadan kaldırılarak sağlığın korunması amaçlanır. İkincil koruma erken tanısı anlamına gelir. Hastalıkların geri dönüşü olmayan olumsuzlukların oluşmasından önce belirlenmesini ve tedavisini amaçlar. Üçüncül koruma ise ortaya çıkmış olan hastalıkların ilerlemesini ve komplikasyonlarını engellemeye yönelik uygulamalardır. Anti-Aging uygulaması bireyleri hem birincil, hem de ikincil koruma anlamında değerlendiren ve üçüncül korumaya ihtiyaç bırakmamayı hedefleyen çok önemli bir uygulamadır.

Anti-Aging sadece check-up değildir!

Koruyucu hekimliğin ikincil koruma aşamasında check-up yer alır. Check-up, o anki sağlık durumu hakkında hekime genel bir fikir vermek amacı yapılan bir sağlık taramasıdır. Anti-Aging'te yapılan laboratuar taraması ise, klasik check-up'ta yapılan testlere ek olarak detaylı hormon analizi, antioksidan kapasite ölçümü, genetik testler gibi daha detaylı araştırmalardan oluşur ve hekime kişinin sağlık durumu ve hastalık riskleri konusunda daha net bilgi vererek erken teşhis imkanı sağlar.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN