AŞK İKSİRİNİZ: AFRODİZYAKLAR

Günümüzde kullanılan afrodizyaklar

? Asya+da şeker ve sütün içine haşlanmış keçi yumurtalığı katılıyor. Bu, Asya+da kullanılan en etkili afrodizyak.

? Yakın Doğu+da kurutulmuş oğlak safrası kadınların cinsel isteğini artırmak amacıyla kullanılıyor. Bal ve badem ise erkeklere veriliyor.

? Yakın Doğu+da gergedan boynuzundan içilen içkilerin cinsel gücü artırdığı inancı hala geçerliliğini koruyor. Tıpkı kaplan penisi gibi.

? Mitolojide geçen bir aşk iksiri ise iki yaşındaki horoz yumurtalığı, adam otu çiçekleri, yer mantarı, kekik ve kimyondan oluşuyor.

Kimi zaman hepimiz cinsel hayatımızın sıkıcı, cansız ve isteksiz olmasından şikayet ederiz. Ancak bunun için hemen ilaca başvurmak gerekmiyor. Bu belki aşırı stresten, belki de yorgunluktan kaynaklanıyor olabilir. Ya da kimbilir belki de sadece cinsel yaşamanızı canlandırmak peşindesinizdir. Geçmiş yüzyıllarda yaşayan insanlar, hayatın bize sunduğu en vazgeçilmez zevklerden biri olan cinselliği unutulmaz kılmak için çeşitli bitkiler, hayvan organları ve baharatlar kullanarak karışımlar elde ediyorlardı. Afrodizyak adı verilen bu karışımların cinsel gücü artırdığına inanılıyordu. Günümüzde buna hala inanan ve güvenen topluluklar varlığını sürdürüyor. Peki binlerce yıldır önemini yitirmeyen afrodizyaklar ne kadar etkili? Nasıl yapılıyor? Gerçekten söylendiği kadar işe yarıyor mu?

Afrodizyak nedir?

Efsaneye göre Yunan aşk tanrıçası Afrodit, birlikte olduğu erkeklere cinsel güçlerini artırmak için kendi karışımı olan bitkisel içecekler veriyor, merhemler sürüyordu. Bu nedenle uyarıcı etkisi bulunan iksirler afrodizyak adıyla anılıyor. Bu aşk iksirlerini bulmak ve hazırlamak günümüzde sanıldığı kadar zor değil, işte bazı afrodizyak etkisi gösteren besin ve baharatlar:

Besinler:

Salatalık, kuşkonmaz, soğan, domates, karpuz, hindistan cevizi, fındık, turp, kereviz, kestane, yumurta, havyar, havuç, kırmızı biber, taze soğan.

Baharatlar ve soslar:

Safran, anason, karabiber, maydanoz, hardal, fesleğen, muskat, karanfil, tarçın, sarımsak, zencefil.

Etkileri:

? Karabiber, fesleğen, zencefil ve kırmızı biber, karındaki ve cinsel organdaki kan dolaşımını hızlandırıyor.

? Maydanoz ve kereviz, mesane ile cinsel organı uyarıyor.

? Karanfilin rahatlatıcı bir etkisi var.

? Safran cinsel arzuları özgür kılıyor, aşkı alevlendiriyor ve enerjiyi artırıyor.

? Tatula, Ortaçağ+da cadı merhemlerinin temelini oluşturuyordu. Bu bitki oldukça zehirli ve uyarıcı.

? Havuç, seks hormonlarını harekete geçiriyor.

? Kahve, çay ve kakao, aşık olma duygusunu artırıyor. Kahve beyindeki arzuları uyarıyor. Ancak çok fazla kahve içen kişilerde tam tersi ortaya çıkıyor.

Unutmayın ; afrodizyak olarak kabul edilen bazı yiyecek ye içecekler fazla alındığında cinsel gücü artırmaktan çok azaltabiliyor.

Bazı afrodizyak karışımları:

* Afrodizyak balı

30 gr maya otu

500 ml. su

1 çay kaşığı bal

Balın ve maya otunun içeriğindeki maddeler cinselliği canlandırıyor. Maya otuna sıcak su dökün ve 15 dakika beklettikten sonra çıkartın. Her öğünden 1 saat önce 1 çay kaşığı balı şarap kadehine dökün ve içine maya otu suyunu ekleyin. Ancak aşırı maya otu kullanmamaya özen gösterin, çünkü aşırısı uykuya yol açıyor.

* Sebze suyu

2 adet havuç

6 adet ıspanak yaprağı

1 elma

1/2 yemek kaşığı ginseng

Afrodizyak etkisi olduğu iddia edilen bu içeceğin cinsellik üzerinde yararlı olup olmadığından tam olarak emin değiliz. Ancak denemenin kimseye zararı olmaz. Malzemeleri mikserle iyice karıştırın ve süzgeçten geçirin. Bekletmeden için.

* Kakao karışımı

250 ml. su

5 çay kaşığı kakao

1 - 2 çay kaşığı tarçın

1 tutam karanfil

Yarım vanilya

4 - 6 çay kaşığı şeker veya bal

Malzemeleri karıştırın ve 5 dakika kaynatın...

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN