ASTROLOJİ NEDİR?

Gökyüzündeki cisimlerin hareketini inceleyen bilime 'astronomi' deniyor. Astroloji ise bu cisimlerin yeryüzündeki etkilerini inceliyor.

Işıklar olarak tanımlanan Güneş ve Ay kişiyi en belirgin biçimde etkileyen cisimler. Sonra sırasıyla Merkür, Venüs, Mars, Jüpiter, Satürn, Uranüs, Neptün ve Pluton geliyor. Tabii bu arada Yükselen Burcu da unutmamak gerek.

Burcunuzun özelliklerini büyük ölçüde taşırsınız. Ancak, gökyüzünde bulunan diğer cisimlerden de etkilenirsiniz. Daha doğrusu doğduğunuz anda devamlı hareket halinde bulunan bu cisimlerin birbirlerine olan uzaklıkları, nerede durdukları ve yaptıkları açılar da kişiye farklı özellikler ve yetenekler kazandırıyor.

Astroloji, bütün bunların ayrı ayrı ve bir bütün olarak kişiyi, olayları kısaca yeryüzünü nasıl etkilediğini inceliyor.

Gökyüzündeki cisimler sürekli hareket halinde bulunduğu için hiçbir zaman meydana gelen bir gökyüzü konumu bir daha tekrarlanmıyor. Yapılan incelemelere göre aynı gökyüzü konumunun tekrar meydana gelebilmesi yaklaşık 26 bin yılda bir oluşabiliyor.

Birçok astronom bilim adamının söylediği gibi bu gezegenlerin dünya üzerindeki çekimleri çok düşüktür. Herhangi bir felakete sebep olmaları mümkün değildir. Bu konu ile ilgili rant sağlamak isteyenlere prim vermeyin.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN