BACH REÇETELERİ

Yabani çiçek ve bitkilerden elde edilen 38 preparatlık bu seri adını, onları icat eden İngiliz Dr. Edward Bach (1880-1936)'dan almıştır. Dr.Bach mesleğine 1915 yılında hekim ve bakteriolog olarak başladı. Ortodox tıp eğitimine ilaveten homeopati de uygulayan Dr.Bach tüm rahatsızlıklar için doğal tedavilerin olduğuna inanıyordu.

1917'de kendisinin geçirdiği ciddi bir hastalık sonrası, Bach sezgisel olarak değişik bitkilerin tedavi özelliklerini ve hangi rahatsızlıklara iyi geleceklerini görmeye başladı. 1930'da başarılı Harley Street muayenehanesini kapatıp Galler'e yerleşti ve şifalı bitkileri araştırmaya devam etti.

Bach bitkiler üzerinde oluşan çiğ taneciklerinin onların şifa özelliklerini taşıdığına inanıyordu. Bu çiğ taneciklerini toplayıp hastalarına vermeye başladı ancak bir süre sonra talebe cevap verememeye başladı. Bunun üzerine, deney yapmaya başladı ve taze topladığı çiçekleri güneş ışığında berrak dere suyunda yüzdürünce, aynı çiğdeki etkiyi yakaladığını gördü. Bu sayede reçetelerini şişeleyip satmaya başladı. Günümüzde de hala aynı metod uygulanmaktadır.

Reçeteler, sadece hastalık semptomplarını değil, bütün insanı tedavi etmek için tasarlanmıştır. Kullanım prensibinin esasında yatan fikir şudur: her türlü araz - fiziksel veya psikolojik - içsel bir dengesizlikten oluşur ve tüm bu dengesizliklerin tedavisi doğadaki şifalı bitkilerde, güneş ışığında, kaynak suyunda ve temiz havada mevcuttur.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN