BATIK KITA MU+NUN ÇOCUKLARI

Yazan: James Churchward
Ege Meta Yayınları
Çeviren: Ercan Arısoy

Mısırlı rahip-tarihçi Manetho'ya ait bir papirüs, Atlantis bilgeleri (Kralları)'nın idaresindeki 13.900 yıllık bir döneme göndermede bulunuyor. Bu papirüs, Mısır tarihinin başlangıcına denk gelen, yaklaşık 16.000 yıl önceki bir dönemi, Atlantis uygarlığının zirvesi olarak kaydediyor.

Bu papirüste bahsedilen Bilgeler, Atlantis krallarıydı. 13.900 sene hüküm sürdürler. Atlantis 11.500 yıl önce yok oldu. O halde 25.400 yıl önce Atlantis bir krallıktı.

Semboller, haritalar, fotoğraflar ve açıklamalarıyla "Batık Kıta Mu'nun Çocukları" adlı kitap kayıp bir uygarlığın izlerini günümüz dünyasında sürüyor.

Bütün hayatını Mu Uygarlığını ortaya çıkarmaya adayan James Churchward, elli yılı aşkın bir zamanı içeren araştırmalarının sonuçlarını ve elde ettiği belgeleri "Batık Kıta Mu" adlı eseriyle ortaya koymuş ve Atatürk bu eseri önemli bulmuş olup bizzat incelemiş.

Yaklaşık 12.000 yıl önce battığı varsayılan Mu Uygarlığının izlerini süren ve bu uğurda hemen bütün dünyayı dolaşan James Churchward'ın ortaya koyduğu belgeler karanlık tarihe ışık tutmakla kalmıyor, aynı zamanda başka coğrafyalarda yaşamış başka kültürlerin Hind, Peru, Maya, İnka, Mısır ve daha pek çok uygarlığın ortak motiflerinin kaynağını işaret ediyor.

Ercan Arısoy'un çevirisini yaptığı Ege Meta Yayınları?ndan çıkan "Batık Kıta Mu'nun Çocukları" adlı kitap insanlığın geçmişini merak edenler için bir kaynak niteliğini taşıyor. Ayrıca tarih ve kültürlerle ilgilenenlerin kütüphanelerinde mutlaka bulunması gereken bir eser.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN