BUGÜN, ÖZELLİKLE BUGÜN ÖFKELENME!

Öfke, bir duygudur. Sinirlendiğimiz zaman bu duygunun kontrolünü kaybederiz. Oysa kontrol altında tutmak mümkün. Öfke duygumuzu kontrol ederek ondan kurtulabilmek için bizi neyin kızdırdığını ve bu yıkıcı duyguyu içimizden nasıl atabileceğimizi anlamamız gerekir.

Öfke yaratan her durum ya da kişi, sizin kızgınlık düğmenize kuvvetle basar ve üzerinizde kontrol sahibi olur. Bu durumda, kontrolünüzü tekrar kazanmak için karşılık olarak negatif değil pozitif yanınızı kullanmanız gerekir. İki insanın her karşılaşmasında bir enerji alışverişi vardır. Her iki taraf da huzurlu ve bu karşılaşmadan hoşnutsa, oluşan enerji alışverişi doğal ve sağlıklıdır. Mutlu olmayan bir karşılaşma söz konusu olduğunda duygularınızın kontrolünü kaybeder ve sinirlenirseniz, karşınızdaki kişi enerjinizi çalar.

Eğer konuya bu açıdan bakarsanız, binlerce durumda öfkeli, sağlıksız karşılaşmalar yaşayabilirsiniz. Bir daha, bir başkası sizi kızdırdığında, bu felsefe ile gülümseyin ve içinizden "Enerjimi çalmana izin vermeyeceğim" diye düşünün. Negatif durumlarda reaksiyon göstermediğinizde kendinizi daha iyi hissedersiniz. Geçmişte kapıldığınız bir kızgınlık anından sonra neredeyse bir saat boyunca karnınızda hissettiğiniz bu durumun yarattığı arta kalmış kızgınlık duygusunu düşünün. Başkalarının sizi sinirlendirmesine ve mide kaslarınızı germesine izin vermeyin.

Öfke, bir duygu seçimidir. Fiziksel düzeyde öfke duygusu; karın bölgesinde ağrılara ve sindirim bozukluklarına yol açar. Her gün enerjinizin bu şekilde diğer insanlar tarafından çalınmasına izin vermeyin. Öfkeden uzak, sağlıklı yaşamayı seçin.

Bu konuda kendinize yardımcı olmak için, bir elinizi alın çakranıza, diğer elinizi kök çakranıza koyarak içinizden "Bugün, özellikle bugün öfkelenmeyeceğim!" cümlesini tekrarlayın. Bu pozisyonda bir müddet kalın. Bu teknik, bu yıkıcı duyguyu kontrol edip kendinizden uzaklaştırmak konusunda size yardımcı olacaktır. Bu pozisyonu bir başkasına da uygulayabilirsiniz.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN