ÇİLEK VE BÖĞÜRTLEN DOĞAL KANSER İLACI

Amerikalı bilimadamları, çilek ve böğürtlenin bazı kanser türlerinde tedavi ettiğini ortaya çıkardı. Ohio Eyalet Üniversitesi bilimadamlarından Dr. Gary D. Stoner ve ekibi, fareler üzerinde yaptıkları deneylerde, çilek ve böğürtlenin gırtlak, yemek borusu ve kolon kanserine iyi geldiğini belirledi.

 

Dr. Garry D. Stoner, İngiliz Reuters Ajansı'na verdiği demeçte, farelere kanserli hücreleri naklettiklerini ve çilek ile böğürtlen içinde bulunan isothiocyanates adlı kimyasalın bu hücreleri bloke ettiğini söyledi. Çilek ve böğürtlen diyeti sonucunda farelerdeki kanserli hücrelerin belirli bir süre sonra yok olduğuna dikkat çeken Dr. Stoner, her gün ya da haftada en az birkaç kez bu meyvelerden yemenin yararlı olduğunu belirtti.


Amerikalı doktor, gırtlak, yemek borusu ve kolon kanserinin, Çin, Japonya, Güneydoğu Asya ülkeleri, Güney Afrika, İran ve Fransa'da yaygın olduğuna ifade ederek, ?Ancak çilek ve böğürtlen tedavisi konusunda sıkıntımız var. O da bu tür meyvelerin mevsimlik olması. Yani hem her iklimde yetişmiyor. Hem de yetiştiği yerlerde farklı mevsimlerde bulmak imkansız. Özellikle Çin?de bu tür meyveler yetiştirilmiyor. İthalatla getirilen meyveler çok pahalı. Bu nedenle dondurulmuş ürünlerle deney yapıyoruz' dedi.  

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN