CİLT TİPİNİZİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Güzel görünmenizi sağlayacak en önemli yardımcınız cildiniz. Eğer onun nasıl bir yapı ve tipe sahip olduğunu öğrenirseniz bakımlı görünmek için ilk adımı atmış olursunuz. Bunun için öncelikle cilt tipinizi test edin:

Yüzünüzü sıcak suyla yıkayın ve yumuşak bir temizleyiciyle temizleyin. Ne kadar süre sonra yağlandığına dikkat edin.

Eğer:

1-2 saat içinde yağlanıyorsa, ?Yağlı?

3-4 saat içinde yağlanıyorsa, ?Normal?

4 saat ve daha uzun süre içerisinde yağlanıyorsa, ?Kuru? bir cildiniz var demektir.

Kuru ciltler

Cilt kuru görünür. Gözenekler görünür durumdadır. Bu tip ciltleri sıcak sudan uzak tutmak gerekir. Sert sabunlardan ve alkol içeren ürünlerden uzak durmalısınız. Yüzünüzü günde iki defa kuru ciltler için hazırlanmış temizleyicilerle yıkayın ve yine aynı cilt tipi için hazırlanmış nemlendiricileri kullanın.

Normal ciltler

Cilt yumuşak görünür ama yağlı değildir. Gözenekler görünür ama tıkalı değildir. Günde iki kere yumuşak bir temizleyiciyle temizleyin, ardından alkol içermeyen bir tonik kullanın ve hafif bir nemlendirici sürün. Cildiniz için çok yağlı ya da çok kuru ürünlerden uzak dürün. Yağlı ciltler

Cilt parlak görünür. Gözenekler geniş ve çok sıklıkta tıkalıdır. Günde üç kere sıcak su ve yağlı ciltler hazırlanmış bir temizlik ürünüyle yıkayın. Arkasından yağ içermeyen bir nemlendirici kullanın.

Karma ciltler

Yanaklar normal ya da kuru görünmesine rağmen T bölgesi yağlıdır ve bazı gözenekler tıkalıdır. Yumuşak bir temizleyici kullanın. Ardından hafif bir nemlendiriciyi kuru bölgelere, toniği ise T bölgesine uygulayın. Haftada bir defa yağlı bölümlere kil maskesi uygulayın.

Adım adım günlük cilt bakımı

1.adım; Nazikçe temizleyin

2. adım: Yıkayın

3.adım: Tonikleyin

4.adım: Nemlendirin

5.adım: Tedavi edin

6.adım: Koruyun

Aklınızda bulunsun!

Az aydınlatılmış bir mekanda makyaj yapmaktan kaçının. Pudranızı nemlendirdiğiniz cildinize uygulayın aksi takdirde cildinizin kusurları ön plana çıkacaktır. Yüzünüz kızardığında cildiniz daha hoş görüneceğinden allığınızı bu görüntüyü yakalamaya çalışarak sürün.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN