Doğal şifanın yolu BİTKİLER!

Doğanın en büyük armağanı şifalı bitkiler, neredeyse bütün hastalıklara cevap veriyor. Derdiniz huzursuzluk mu, baş ağrısı mı? Hepsine cevap veren bir bitki mutlaka var, yeter ki hangisini nasıl kullanmanız gerektiğini...

Modern tıbbın işlem yapmadığı ve el sürmediği en doğal iyileştiriciler ?şifalı bitkiler? diye tanımlanan sağlık anahtarları. Alternatif tıp adı altında birçok insanın tercih nedeni olan doğal bitkiler, vücutta yaşanan hemen her türlü soruna deva buluyor. Sorununuz baş ağrısı mı, yoksa mide rahatsızlığınız mı var... Uykusuzluk derseniz uyku ilacına ne gerek var, iştahınız yoksa eğer, bitkiler bu soruna da mutlaka çözüm getiriyor... Sağlık sorunlarına şifa bulmak için bitkilerle tedavi olmayı tercih edenlerin birçoğu, bitki çaylarına kendini teslim etmiş durumda. Kullanım kolaylığı sağlayan poşet çaylar, gerçekten de şişkinliğe huzursuzluğa, kabızlığa, iştah sorununa, sinir sistemi gibi birçok soruna olumlu etkiler yapıyor. Bunun yanın da, uzmanlara göre bitki çayları, bu kış ciddi bir salgın halini alan ve her evde en az bir kişiyi ciddi şekilde yakalayan grip illeti ile büyük ölçüde başa çıkabiliyor. Tabii doğal destek olarak... Örnek vermek gerekirse bunlardan biri çuhaçiçeği. Bu bitki, özellikle grip olmak üzere, zatürree, bronşit ve migren gibi çeşitli rahatsızlıklar için bire bir.

En ucuz eczane

Belki de doğanın verdiği bu şifa anahtarlarına, alım gücü olmayan insanlar için bir kurtarıcı denebilir. Mısır Çarşısın?daki baharatçılar, gerçek anlamda eczane halini almış. Doğadan toplanarak kurutulup kullanıma hazır hale getirilen bu şifa bitkileri, bakın ne işlere yarıyor, kimleri iyileştiriyor... Önceki yıllarda yapılan araştırmalara göre, hem kozmetik hem de gıda amaçlı bitki ihracında Türkiye, Çin ve Hindistan'dan sonra dünyada üçüncü büyük ihracatçı konumundaydı. Türkiye'de en çok toplanarak ihraç edilen bitkilerin basında keçiboynuzu, kekik, kebere, defne, salep, çöven, ve ıhlamur geliyor. Batı ve Güney Anadolu'da doğal olarak yetişen keçiboynuzu, idrar arttırıcı ve müshil etkisi nedeniyle talep görürken, bizde çerez olarak yeniyor.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN