DÜŞÜNCE GÜCÜYLE AŞK

Aşkın ve mutluluğun sırrının, Einstein'in Quantum Teorisi'nde gizli olduğunu biliyor muydunuz? Einstein bu teoriyi bulduğunda, aslında gerçek mutluluğun formülünü çözdüğünü düşünmemişti sanırız. Oysa, tüm dünyada Quantum Teorisi artık beyin gücümüzü ve benliğimizi keşfetmek amacıyla kullanılıyor. Latince "Quanta", yani "kaç" sözcüğünden gelen Quantum, atomların sıçrayışı ve bir yerden bir yere kaçışını ifade ediyor. Atomların hareketlerini incelerken, belli bir noktadan sonra hareket ve kütlelerinin neye göre değişiklik gösterdiğini çözümleyemeyen bilim adamları beyindeki hareketliliğin, yani düşüncelerin de kendi gönderdiğimiz enerjiye göre oluştuğunu görüyor. Yani beynimiz, Quantum alanına gönderdiğimiz enerjilere göre yeni ve farklı düşünceler üretiyor, içimize kapanıp negatif enerjiyle yüklendiğimiz zaman beynimiz kısır döngüler ve tekrar eden düşünceler üretmekten öteye gidemiyor. Beynimizde oluşan Quantum sıçraması, daha önceki düşüncelerimizin dışına çıkıp, yeni bir şey oluşturmamızı sağlıyor. Siz "Benim kimliğim ve kişiliğim bu, kurallarım bu, ben bunların dışına çıkamam" dediğiniz sürece, gerçek mutluluğu da maalesef bulamıyorsunuz.

Quantum Düşünce Tekniği üzerine bir kitap yazan ve bu konuda seminerler düzenleyen Şanal Günseli, Türkiye'de bu tekniğin uygulayıcılarından. Sevmenin, insan yaratıcılığını ve mutluluğunu en üst düzeye ulaştırdığını söyleyen Günseli, "Biz insanlara önce kendilerini sonra da tüm evreni sevmelerini öğretiyoruz. Bunun yollarını gösteriyoruz, ama bunu uygulayıp, uygulamamak sizin elinizde" diyor. Aşık olduğunda insanın beyninin maksimum yaratıcılığa ulaştığını belirten Günseli, istediğiniz her şeyi kendi düşünce gücünüzle gerçekleştirebileceğinizi söylüyor. Kendimizi hayata açtığımız sürece etrafımızdaki tüm pozitif enerjileri çekiyor ve yenileniyoruz. Aşk da aynı hayatı yaşamak gibi... Kendinizi karşınızdakine açar ve tümüyle sunarsanız, yepyeni ama çok daha güzel bir benlik oluşturabiliyorsunuz. Belki bu benliği oluştururken epey bir parçalanıp, dağıldığımız doğru ama bu sonunda bize çok daha güçlü bir benlik kazandırıyor. Sanal Günseli Kızılderili?lerin bir atasözünü hatırlatıyor, "iki şey gizlenemez; duman ve aşk!"

AŞK SAKLANMAZ

Günseli, "iki insanın birbirine aşık olduğunu hemen anlarsınız. Çünkü farkında olmadan yaydıkları bir çekim enerjisi vardır, insanların bedensel varlığı dışında, bir de kuantumsal enerji varlığı vardır. Eğer gözümüz Ultra-V ışınlarını görebiliyor olsaydı, biz de o iki insan arasında gidip gelen ışınların farkına varırdık. Zaten o çekim enerjisiyle mutlaka yan yana gelmek ya da birbirlerine dokunmak isterler." Aşık olduğumuzda maksimum seviyeye ulaşan kuantumsal enerji, gözlerin parlamasına, başımızın ve bedenimizin daha dik durmasına neden oluyor. Beyin olumlu bir enerjiyle harekete geçtiğinde gözler ışık saçarken, vücudumuzda içine kapanmak yerine, kendini dışa doğru açma eğilimi gösteriyor. Kısaca önce kalbimiz, sonra da beynimiz... Biz onları hayata açtığımız sürece aşk da, mutluluk da, başarı da bize kapılarını açıyor.

 

KENDİNİZİ YENİLEYİN

1952 doğumlu Şanal Günseli, İstanbul Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü'nden mezun olmuş. 1976'dan bu yana, spiritüel konular ve pozitif metafizikle ilgilenen Günseli, son 1,5 yıldır da "Quantum Düşünce Tekniği" üzerine seminerler veriyor, işadamları, üniversite öğrencileri başta olmak üzere, birçok öğrencisi var. Doğru düşünme, hedefe ulaşma, gerçek kimliğini bulma ve pozitif düşünme teknikleri üzerine dersler veren Günseli, kuantum düşünce tekniğinin dünyada çok yaygın olarak kullanıldığını söylüyor. Dannah Zohar isimli Amerika?lı fizikçi, felsefeci ve psikoloğun "Aklı Yeniden Kurmak" ve "Kuantum Benlik" adlı kitapları dünyada büyük ilgi görmüş. Amerika'da şirketler verimliliğini, başarılarını ve motivasyonlarını artırmak için çalışanlarına Quantum düşünce tekniği üzerine özel seminerler veriyor. Devlet adamları bile Quantum'la düşünce tekniğini düşünme yöntemi, korkulardan arınma, beden dilini kullanmak için kullanıyor. Öyle ki, bu düşünce tekniği sayesinde kendinize yeni bir kimlik oturtmanız ve hep hayalini kurduğunuz bir hayata kavuşmanız bile mümkün.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN