EN İYİ DİYET AŞIK OLMAK

İtalyan Dimagrirsi sağlık dergisi, aşık olan her 10 kişiden 8?inin kilo verdiğini öne sürdü. Aşk acısı çeken insanlar yemekten kesiliyor. Aşkta mutluluğu yakalayanlar ise vücutlarını formda tutmak için kendilerine bakıyor, yemeğine dikkat ediyor.

İTALYA'da yayınlanan "Dimagrirsi" sağlık ve beslenme dergisi, son sayısında aşkın vücut hatlarını korumada büyük rol oynadığını yazdı. Beslenme uzmanları ve psikologlar, aşk devam ettiği sürece insanların kendilerine daha özen gösterdiklerini ve fazla kilo almamak için çaba sarf ettiklerini belirttiler. Aynı uzmanlar, aşk acısı çekenlerin de üzüntüden az yemek yediklerini, böylece diyet yapmış gibi olduklarını söylediler.

İtalya'da her 10 aşıktan 8'i kilo veriyor veya kilo almıyor. Bunlardan yüzde 55'i kadın, yüzde 45'i erkek olarak saptandı. Aşık olanların yüzde 32'si bu zorunlu diyeti evliliğe kadar, yüzde 23'ü ise ilk doğan çocuğa kadar sürdürüyor.

AŞKIN BEDENE YANSIMASI

Peki ama aşk bedene nasıl yansıyor. Dergide yer alan araştırmaya göre aşık olanların yüzde 71'i güzel görünmek için beslenmesine çok dikkat ediyor, kilo almamaya çalışıyor; yüzde 65'i fitness yaparak dinç kalmayı tercih ediyor; yüzde 54'ü cildi canlı tutmak için çaba sarf ediyor.

74 uzmanın yaptığı araştırmada özellikte aşık kadınlar, 24 ila 32 yaşları arasında kilolarına çok dikkat ediyorlar. Bunlardan yüzde 32'si doktor veya diyetisyen gözetiminde besleniyor. Erkeklerin yüzde 23'ü ise bir kadına aşık olunca doktor kontrolünde diyet yapıyor.

Aşk acısı çekenlerin yüzde 56'sı ise yemeden içmekten elini ayağını çekince otomatik olarak kilo veriyor. Erkekler, kadınlara oranla "umutsuz aşklar" süresince daha az yemek yiyor.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN