HER SORUNA BİR BİTKİ VAR

Bu yağları Türkiye'de kolayca bulabilir miyiz?

Bitkisel özyağlar buhar damıtma yöntemi ile elde edilir. Türkiye'de üretilen yağlar var. Özellikle gül yağı. Bu yağlar, mutlaka damla ile kullanılır. Ayrıca özyağları, susam ve badem yağı ile kanştırmalısınız. Yoksa cildinize doğrudan kullandığınızda hassasiyet yaratabilir, burnunuza ağır bir koku olarak gelebilir.

 

Aromaterapi ile selüliti tedavi etmek mümkün mü?

Bu soru, çok soruluyor. Ancak bilinmeli ki, selülit tıp dünyasında bir hastalık olarak kabul görüyor ve henüz tıbbi anlamda da kesin bir çözümü yok. En fazla deriyi gerginleştiriyor. Aslında kullanılabilecek belli yağlar ve çeşitli masaj yöntemleri var. Ama bunlar tek başına işe yaramaz. Kişi egzersiz ile birlikte yediklerine, içtiklerine dikkat eder ve aromaterapik masajlar yaparsa, işe yarayacak sonuçlar elde eder. Yani iyi bir destekleyici olur.

 

Evde aromaterapi ile ilgili neler yapılabilir?

En kolay uygulayabilecekleri yöntem, mekanı kokulandırmak. Yağdanlık dediğimiz özel bir alet ile yaşadığınız mekanı kokulandırabilirsiniz. Bir-iki damla limon yağı yeterlidir, fazlası rahatsız eder. Banyoda küvete de damlatabilirsiniz.Yalnız küvete doğrudan damlatırlarsa yağ, yüzeyde kalabilir. Onun için bir parça alkolün ya da kolonyanın ya da bir çorba kaşığı sütün içine bir-iki damla lavanta yağı koyup, küvet suyuna öyle eklenirse iyi dağılır.

 

Başka neler yapılabilir?

Uyku veya stres problemi olanlar papatyanın rahatlatıcı etkisinden yararlanabilirler.Papatya yağını yağdanlığın içine koyup, kokunun yattığınız odaya yayılması uyumanızı kolaylaştırır.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN