HİÇ İLAÇ ALMADAN SEBZEYLE KOLESTEROL DÜŞÜRÜLEBİLİR

Kanada?lı uzmanlar, hastaların bazı lifli bitkileri tüketerek vücutlarındaki kolesterol oranını ilaç kullanmadan düşürebileceklerini kanıtladılar.

Kanada?da yapılan araştırmalarda, özellikle brokoli, kırmızıbiber, soya yağı, soya sütü, meyve fındık gibi kabuklu yemişleri tüketen kolesterol hastalarında üç hafta içinde vücuttaki kolesterol oranında hiç ilaç kullanmadan ciddi bir düşme yaşandığı gözlendi.

Toronto Üniversitesi?ndeki araştırmada 29 kolesterol hastası üzerinde yapılan 1 aylık diyet sonucunda, kolesterol oranı büyük bir oranda düşürüldü. Araştırmayı yürüten ekibin başı Prof.David Jenkins, soya bazlı, lifli ve bitkisel yiyecekleri tüketen kolesterol hastalarının hiç ilaç kullanmadan doğal yollardan vücutlarındaki kolesterol miktarını düşürebilecekleri ispatladıklarını belirtti. Prof.Jenkins, ?Bu sayede kalp krizi riskini minimuma indirdik? dedi. Uyguladıkları vejetaryen diyet sayesinde bir ayda kolesterol oranında yüzde 7?lik bir azalma saptadıklarını belirten Kanada?lı profesör, tüketilen ürünlerin her markette kolaylıkla bulunabilen ürünler olduğundan diyetin uygulanmasının da kolay olduğunu söyledi.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN