HİDROTERAPİ

Hidroterapinin, eski Yunan ve Roma devrinden beri bilinen basit, doğal ve etkili bir tarihi vardır. Hidroterapi doğal kaynak suyu içmek kadar sade bir yöntemle bile yapılabilir. Evde sıcak bir banyo veya hamamda yıkanmanın da gevşetici rahatlatıcı etkileri vardır. Kaplıca ve ılıcalara giderek, doğal ve minerallerle yüklü sular da tedavi amaçlı kullanılabilir.

Hidroterapide musluktan akan su da kullanılabilir. Sıcak su gevşemek için, soğuk su zindelik için tercih edilir. Hidroterapi kan ve lenf dolaşımını uyarır, adeleleri toplar, tıkanıklıkları açar, bağırsakları çalıştırır, ağrtıyı azaltır, ateş düşürür ve sinir sistemini rahatlatır. Ayrıca cilde de iyi gelir.

Hidroterapi ile (Siltz banyolarında olduğu gibi) tek tek uzuvlar tedavi edilebilir veya tüm vücut suya sokulabilir. Sauna, Türk hamamı, denizsuyu banyosu gibi değişik yöntemler de uygulanabilir. Suya atıldığında faydalı olduğu bilinen bitkiler arasında gül yaprağı, yayla turbası, ve İsrail'deki Ölü Deniz gibi yerlerden elde edilen mineraller sayılabilir. Bazı yağlar da temizlik ve özel rahatsızlıklar için kullanılabilir.

Kasık ve karın rahatsızlıkları Kalça Siltz Banyoları ile tedavi edilir. Bu yöntemde çift küvet kullanılır. Hasta sıcak su dolu olan küvete oturur, ayaklarını ise soğuk su doldurulmuş küvete sokar. Kısa bir süre sonra da hasta yer değiştirerek bunun tersini yapar.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN