İÇSEL KUVVET - KUNG FU'NUN GÜCÜ

Bazı insanlar spora daha yatkındır çünkü doğal olarak fiziksel hareket için yaratılmışlardır. Bazıları da spora emek ve çaba verdikleri için diğer insanlardan üstündür. Ama emek ve çaba her zaman başarılı olmak anlamına gelmez. Bir katır da çok çalışır ama hiçbir zaman hayattaki yerini yüceltemez. Hayır, çalışmanın ve aynı zamanda başarmanın bir yolu olmalıdır. Diğer bir deyişle, hepimizin içinde doğal olarak azami bir potansiyel vardır. Bu sınır toplum, aile, arkadaşlar vs tarafından konulmuştur. Potansiyelimiz iş, ilişkiler veya eğlence, her ne alanda olursa olsun, çoğumuz buna ulaşamayız. Hatta, yüzerken boğulan insanların çoğu, bedenlerinden önce beyinlerinin pes etmesi sonucu ölürler.

Sorulması gereken sual şudur: "Yola çıkar çıkmaz vazgeçmeden bu potansiyelimize ulaşmanın yolu nedir?" Bunun cevabı, Çinlilerin 'içsel kuvvet oluşturan egzersiz' dedikleri Hay Gong'da bulunabilir. Her zamanki gibi daha potansiyelimize ulaşamadan bedenimiz pes ederse sadece zaman harcıyoruz demektir. Limite bile ulaşamıyor ve kendi sınırlarımızı genişletemiyorsak, hiçbir zaman olduğumuzdan üstün hale gelemeyiz. Peki bu limite nasıl erişiriz? Hay Gong'un içimizde oluşturacağı İçsel Kuvvet ile. Eğer bedenimizi hareket ettirirken bu dinamik meditasyondan yararlanırsak, limite ulaşmak, hatta onu tahmin edemeyeceğimiz kadar aşmak mümkün olacaktır. Üstün insanı oluşturan da budur -büyük ressamlar, büyük sporcular, büyük ana-babalar, sağlıklı ve mutlu insanlar, herkesin hayal ettiği yaşam kalitesini yakalamış insanlar.

Bu güç olmadan yapabildiklerimizde sınırlıyızdır. Bu basit bir egzersizdir, bu Kung Fu'nun gücüdür. Bununla bedeninizin efendisi olmayı ve zihninizi disiplin altına almayı öğrenebilirsiniz. Ve bunu yaparken de, bedenin yenilik öğrenme yeteneklerini geliştirme metotlarını ve ezmeden yönetmeyi öğrenebilirsiniz.

Önüne geçilmez bir irade, yılmayan bir hedefleniş, ilham dolu bir yorum. Beş elementin olumlu ve olumsuz taraflarını, her birini nasıl yaratıp geliştireceğinizi öğrenebilirsiniz. Daha sonra da, sadece beyninizde ve bedeninizde değil, hayatınızın tüm fiziksel uygulamalarında denge ve güç yaratmak için bunları nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN