IFOAM`dan VICTOR ANANIAS`a ÖDÜL

 

Her üç yılda bir dünyanın ekolojik tarım konusunda gelişmiş ülkelerinden birinde gerçekleştirilen IFOAM Organik Dünya Kongresi’ne katılan Buğday Derneği Onursal Başkanı Victor Ananias in Haziran ayında İtalya’da gerçekleştirilen IFOAM Genel Kurulu’nda Tek Dünya “One World” ödülünün beş finalistinden biri oldu. Sri Lanka, Hindistan, Tayvan, Etiyopya’dan da finalistlerin yer aldığı “Tek Dünya” Ödülü’nü Vandana Shiva’nın elinden aldı.

 

Bu yıl ilk defa IFOAM ve RAPUNZEL uluslararası ekolojik ürün firmasının ortaklığında organize edilen  “Tek Dünya”  (One World) ödülü, ekolojik tarımın dünya çapındaki öncülerine veriliyor.

 
Victor Ananias ayrıca Türkiye’den Buğday Derneği ve yetki vermiş beş ayrı kurumu temsilen kongreyi izledikten sonra Genel Kurul’a katılarak oy kullandı. 


IFOAM’ın düzenlediği Dünya Kongresi’nde ekolojik tarım konusunda yapılan konuşmalar, seminerler ve sunumlarda bu yıl ana konular “yerel değerler ve geleneksel bilgi”, “buluşlar” ve “işbirliği” üzerinde odaklandı. 


Kongrenin ardından yapılan Genel Kurul’da ise kurulların seçiminin yanında Ekolojik Tarım Temel Standartlarının revizesi de tartışılarak oylandı.Ayrıntılı bilgi için : www.ifoam.org

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN