WebNaturel
    
WebNaturel e.mail List
 
Site içi Arama Motoru

 
Affetmenin ne olduğunu yalnız cesurlar bilir, yüreksizlerin doğasında af diye birşey yoktur.
DÜŞÜNCE GÜCÜYLE AŞK
 
"Bir türlü aşkı yakalayamadım, bütün terslikler beni buluyor" diyorsanız, Kuantum Düşünce Tekniği'yle hem aşkı keşfetmek hem de hayatınızı renklendirmek elinizde.

Aşkın ve mutluluğun sırrının, Einstein'in Quantum Teorisi'nde gizli olduğunu biliyor muydunuz? Einstein bu teoriyi bulduğunda, aslında gerçek mutluluğun formülünü çözdüğünü düşünmemişti sanırız. Oysa, tüm dünyada Quantum Teorisi artık beyin gücümüzü ve benliğimizi keşfetmek amacıyla kullanılıyor. Latince "Quanta", yani "kaç" sözcüğünden gelen Quantum, atomların sıçrayışı ve bir yerden bir yere kaçışını ifade ediyor. Atomların hareketlerini incelerken, belli bir noktadan sonra hareket ve kütlelerinin neye göre değişiklik gösterdiğini çözümleyemeyen bilim adamları beyindeki hareketliliğin, yani düşüncelerin de kendi gönderdiğimiz enerjiye göre oluştuğunu görüyor. Yani beynimiz, Quantum alanına gönderdiğimiz enerjilere göre yeni ve farklı düşünceler üretiyor, içimize kapanıp negatif enerjiyle yüklendiğimiz zaman beynimiz kısır döngüler ve tekrar eden düşünceler üretmekten öteye gidemiyor. Beynimizde oluşan Quantum sıçraması, daha önceki düşüncelerimizin dışına çıkıp, yeni bir şey oluşturmamızı sağlıyor. Siz "Benim kimliğim ve kişiliğim bu, kurallarım bu, ben bunların dışına çıkamam" dediğiniz sürece, gerçek mutluluğu da maalesef bulamıyorsunuz.

Quantum Düşünce Tekniği üzerine bir kitap yazan ve bu konuda seminerler düzenleyen Şanal Günseli, Türkiye'de bu tekniğin uygulayıcılarından. Sevmenin, insan yaratıcılığını ve mutluluğunu en üst düzeye ulaştırdığını söyleyen Günseli, "Biz insanlara önce kendilerini sonra da tüm evreni sevmelerini öğretiyoruz. Bunun yollarını gösteriyoruz, ama bunu uygulayıp, uygulamamak sizin elinizde" diyor. Aşık olduğunda insanın beyninin maksimum yaratıcılığa ulaştığını belirten Günseli, istediğiniz her şeyi kendi düşünce gücünüzle gerçekleştirebileceğinizi söylüyor. Kendimizi hayata açtığımız sürece etrafımızdaki tüm pozitif enerjileri çekiyor ve yenileniyoruz. Aşk da aynı hayatı yaşamak gibi... Kendinizi karşınızdakine açar ve tümüyle sunarsanız, yepyeni ama çok daha güzel bir benlik oluşturabiliyorsunuz. Belki bu benliği oluştururken epey bir parçalanıp, dağıldığımız doğru ama bu sonunda bize çok daha güçlü bir benlik kazandırıyor. Sanal Günseli Kızılderili’lerin bir atasözünü hatırlatıyor, "iki şey gizlenemez; duman ve aşk!"

AŞK SAKLANMAZ

Günseli, "iki insanın birbirine aşık olduğunu hemen anlarsınız. Çünkü farkında olmadan yaydıkları bir çekim enerjisi vardır, insanların bedensel varlığı dışında, bir de kuantumsal enerji varlığı vardır. Eğer gözümüz Ultra-V ışınlarını görebiliyor olsaydı, biz de o iki insan arasında gidip gelen ışınların farkına varırdık. Zaten o çekim enerjisiyle mutlaka yan yana gelmek ya da birbirlerine dokunmak isterler." Aşık olduğumuzda maksimum seviyeye ulaşan kuantumsal enerji, gözlerin parlamasına, başımızın ve bedenimizin daha dik durmasına neden oluyor. Beyin olumlu bir enerjiyle harekete geçtiğinde gözler ışık saçarken, vücudumuzda içine kapanmak yerine, kendini dışa doğru açma eğilimi gösteriyor. Kısaca önce kalbimiz, sonra da beynimiz... Biz onları hayata açtığımız sürece aşk da, mutluluk da, başarı da bize kapılarını açıyor.

 

KENDİNİZİ YENİLEYİN

1952 doğumlu Şanal Günseli, İstanbul Devlet Konservatuarı Türk Müziği Bölümü'nden mezun olmuş. 1976'dan bu yana, spiritüel konular ve pozitif metafizikle ilgilenen Günseli, son 1,5 yıldır da "Quantum Düşünce Tekniği" üzerine seminerler veriyor, işadamları, üniversite öğrencileri başta olmak üzere, birçok öğrencisi var. Doğru düşünme, hedefe ulaşma, gerçek kimliğini bulma ve pozitif düşünme teknikleri üzerine dersler veren Günseli, kuantum düşünce tekniğinin dünyada çok yaygın olarak kullanıldığını söylüyor. Dannah Zohar isimli Amerika’lı fizikçi, felsefeci ve psikoloğun "Aklı Yeniden Kurmak" ve "Kuantum Benlik" adlı kitapları dünyada büyük ilgi görmüş. Amerika'da şirketler verimliliğini, başarılarını ve motivasyonlarını artırmak için çalışanlarına Quantum düşünce tekniği üzerine özel seminerler veriyor. Devlet adamları bile Quantum'la düşünce tekniğini düşünme yöntemi, korkulardan arınma, beden dilini kullanmak için kullanıyor. Öyle ki, bu düşünce tekniği sayesinde kendinize yeni bir kimlik oturtmanız ve hep hayalini kurduğunuz bir hayata kavuşmanız bile mümkün.

 
ilknur KIZILTOPRAK
SABAH 24 Kasım 2002
 
Diğer yazılar
Yazılar
UBUNTU NEDİR?
DA VINCI`NİN YEDİ PRENSİBİ
HİTİTLERİN M.Ö.2000 YILINDAN DUVAR YAZISI
SOSYAL ZEKA: İlişkilerimizi Belirleyen Fenomen
İŞ HAYATINDA DUYGULARI NASIL İFADE EDİYORUZ?
İŞYERİNDEKİ OLUMSUZ DUYGULARDAN KURTULMAK (1)
ZAMANIN KIYISINDAKİ GÖKKUŞAĞI
FİL TEKNİĞİ
PAOLO COELHO`DAN
ÖĞRENİLMİŞ GÜÇSÜZLÜK
MAYMUNUN TUTSAKLIĞI
KARTALIN YENİDEN DOĞUŞU
ÇEK CUMHURBAŞKANININ ABD SENATOSUNDAKİ KONUŞMASINDAN
PANİK ATAK
RUH EŞİ ve RUH İKİZİ NEDİR
GERÇEK ve İLLUZYON
İNSAN İNANDIĞINA DENKTİR
TASARLANMIŞ DÜŞLER
YOK EDİCİ KORUMACILIK
BAMBU TABUREDEN NOBEL`E
 
Bu bölümde 9 sayfada görüntülenen 170 adet yazı var
9 sayfanın 1. sayfasını görüntülemektesiniz
 İLERİ

FESTIVA A.Ş:
Prof Dr Bülent Tarcan Caddesi Vefa Apt, No.6, Kat 6, Daire 17 Gayrettepe 34394 ISTANBUL
info@webnaturel.com
WebNaturel, 10 Ekim 2002'den beri 8057672 kez ziyaret edilmiştir
Tasarım ve Veritabanı Uygulaması CEMSA.NET
Güvenlik & Derleme : EFES TECHNOLOGy

    Öyküler
    Terminoloji
    Yazılar
   

NATUREL Festivali
ve
Beyinden Bilince
Yolculuk
15-17 Nisan
Sürmeli Oteli
İSTANBUL