İNDİGO ÇOCUKLAR

Bu yazı, kafanız karışsın ya da çocuklarınızın suratına bakıp "Acaba hangisi" diye düşünün diye yazılmadı. Sadece zaman değişiyor, farkına varın ve olaylara/kişilere, o gözle bakın istedim. Yoksa bu kavramları 800 kelimeyle açıklamak ne mümkün!

"Uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. 23 yaşındayım. 5-6 yıldır, spiritüel camia denen ortamda bilfiil ezoterik çalışmalarla ilgileniyorum. Son 2 yıldır da indigo çocuklar üzerinde çalışmalar yapmaktayım, "indigotürkiye" adında kurucu üyesi olduğum bir mail grubumuz var. Grup, 300 kişiden, çoğunluğu kendini "indigo" olarak tanımlayan üyelerden oluşuyor. Kurulma amacı, benim gibi, bizim gibi algıları erken yaşta açılan ve uyum sorunu yaşayan çocukları bir araya toplamak. Bir de "indigo aile" adında bir grubumuz var. Bu grubun amacı da çocuklarını anlamakta, onlara ulaşmakta zorluk çeken ebeveynlere anne-çocuk iletişimi bilgileriyle yardımcı olabilmek.

İndigo dediğimiz çocuk, kendi özgürlüğünü, kendi istediği, inandığı yolla yaşamak isteyen çocuktur. Siz, ona ne derseniz, ne öğretirseniz, o kendi kafasına yatan, kendi doğrusunu bulacaktır. Çocuklar insanüstü tanımlara sokulup ebeveyn baskısı altında kalıyorlar. "Benim çocuğum da indigo" şeklinde velilerin ego savaşları çıkıyor ortaya..."

İndigo Çocuklar
İrem'le buluştuk ve anlattı: "Geçen yıl Steve Rother'ın bir seminerine katıldım. Benim indigo olduğumu söyledi herkesin içinde. Aydınlanmak diyoruz, tekamül diyoruz, bir olmaya çalışıyoruz. Tam da bu sırada, birinin bana indigo olduğumu söylemesine sinirlenmiştim. O zaman Steve bana indigo, auranın rengidir insanlar, puzzle'ın parçalarıdır. Bir araya gelip bütün oluştururlar. Senin de görevin mavi olmak. Bu, seni diğerlerinden özel ve değerli yapmaz, indigo'lar yaratıcı, mutlak otoriteye karşı olan, toplumsal normlara uyum sağlayamayan insanlardır" dedi. Ben de o güne kadar, kendimde bir sorun olduğunu düşünürdüm. Okulda hiperaktiftim, psikologlarda geçti ömrüm, okumayı çözdüğümde Kuran?ı okumuştum. Ama o gün yalnız olmadığımı anladım.

Indigolar 1982'den beri gözleniyor. Ama bu demek değil ki o yıldan itibaren doğdular! İndigolar. özel ya da seçilmiş değil farklıdırlar. Otoriteye ve dik hiyerarşiye gelemiyorlar. Sevgi olmayan ortama tepki gösterirler. İndigo çocuğu olan aileler çocuğu tanımalı, onun kendisini tanımasına yardım etmeli, çocuğu olduğu gibi bırakmalı.

İnsan, önce kök çakradan başlar, dünyayla bir ilişki kurar. Sonra sakrale geçer ve cinsel enerjiyi kullanmayı öğrenir. Solar pleksusa geçer ve insan ilişkileri başlar. Kalp çakrasıyla sevgi ilişkileri başlar. Boğaz çakrasıyla kendini tanır ve ifade eder. Maddenin ötesini sorgular ve felsefeyle ilgilenir. Yaşlılık evrelerinde de kendini dine verir, tanrısal boyutla ilgilenir o da taç çarkadır. Indigo çocuklar ise dünyaya geldiklerinde titreşimleri çok yüksektir. Doğduklarında 6. çakraya kadar açık dünyaya gelirler. Çocuklukta yaşadıkları baskılar ve travmalar, dikkat eksikliği, hiperaktiflik olarak kendini gösteriyor.

İrem'e soru sormak için indigo.turkey ve yenicocuklar yahoo mail gruplarından ulaşabilir ya da 5 Kasım'da Naturel 2004 Festivali'nde düzenleyeceği seminere katılabilirsiniz.

 

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN