KAPLICALAR DİYARI AFYON

Afyon kaplıcaları ile ünlü bir ilimiz.Türkiye?deki belli başlı karayollarının buluşma noktası olan Afyondaki termal tesisler, yılın 365 günü yerli ve yabancı ziyaretçilere şifa dağıtıyor.

Kaymağı ile ünlü Afyon, aynı zamanda bir kaplıca şehri. Yıl boyunca Türkiye'nin pek çok yerinden hastanın derdine derman için koşturduğu Afyon'da son yıllarda beş yıldızlı termal turizmi büyük gelişme gösterdi.

 

Oruçoğlu Termal Tesisleri

5 yıldızlı hizmet veren tesislerde, tedavi amaçlı ve eğlence amaçlı hizmet birarada. 450 odaya sahip olan Oruçoğlu Termal Tesisleri 1000 kişilik yatak kapasitesine sahip. Açık ve olmak üzere iki havuzu bulunuyor. Odalarda 24 saat Termal Sıcak Su mevcut.

Oruçoğlu Termal Tesis Suları; ağrılı romatizmal hastalıklardan lumbago, siyatik, bel fitığı, nevrit, nevralji ve her türlü kireçlenmeler, ortopedik ameliyat ve çeşitli ameliyat sonrası oluşan sekellerine ,böbrek hastalıklarına, böbrek ve idrar yolları ile bazı kadın hastalıklarına, vücuttaki demir oranının yükseltilmesine, erkeklerde cinsel dinamizm bozukluklarına ve kısırlık problemlerine, stres ve stresse bağlı fiziksel ve ruhsal yorgunluklara, dökülen ve kırılan saç problemlerine iyi geliyor.Oruçoğlu Termal Tesisleri?nde tüm sağlık uzmanları ve tıbbi cihazlar mevcut......

 

 

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

Afyon-Sandıklı Belediyesi tarafından işletilen Hüdai Kaplıcaları yüzyıllardır şifa dağıtmaya devam eden kaplıcalarımızdan bir tanesi. Sandıklı Hüdai Kaplıcaları'nda banyolu ve banyosuz olmak üzere apart daireler ile 2 yıldızlı ve 3 yıldızlı olmak üzere iki de otel bulunuyor. Kür merkezi ile de sağlık dağıtan tesislerde ayrıca çamur banyoları da mevcut.

Banyolu apart daire 143 adet ve 600 yatak kapasiteli. Banyosuz apart daireler ise 122 adet olup 400 yatak kapasiteli. 2 yıldızlı Termal Otel ise 34 odalı 68 yatak kapasiteli 3 yıldızlı otel 132 odalı ve 264 yatak kapasitesine sahip.

Sandıklı Hüdai Kaplıcaları Afyon Sandıklı ilçesine 8 kilometre uzaklıkta. Sandıklı- Antalya karayolu 2. kilometresinden sonra 6 kilometrelik bir uzaklıkta. Sandıklı şehir merkezinden devamlı belediye otobüsleri de çalışıyor.

? Hangi hastalıklara iyi geliyor?

Romatizma,sinir boyunca yayılan iltihaplar, tendon iltihabı, eklem zarı iltihabı, eklem kireçlenmesi, ateşli romatizma hastalıkları, yumuşak doku romatizması, siyatik sinirin sıkışması, omurga kireçlenmesi, kas ağrıları, kadın hastalıkları, çocuk felci sekeli, kısmi felçler, kırık, çıkık ve ameliyatlardan kalan sekeller, dimağ yorgunluğu, bağırsak hastalıkları,böbrek taşlarının düşürülmesi, cilt ve deri hastalıkları.

Tıbbi cihazlar ve uzman doktor ile hemşirelerin bulunduğu kaplıca, Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur?lu hastaları da kabul ediyor.

İkbal Termal Tesisleri

Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı ikbal Termal Tesisleri, modern tıp bilgileri ve teknolojisiyle birleşerek kapsamlı tedavi ve konaklama merkezi haline dönüştürülmüştür. Tesislerde görevli uzmanlar gözetiminde uygulanan tedavi yöntemleri şunlar;

? Yüzeysel sıcak tedavi

? Kaplıca tedavisi

? Çamur tedavisi

? Derin ısıtıcı (Ultrason)

? Ağrı kesici akımlar

? Laser

? Servikal-Lomber Traksiyon

? Hidroterapi küvetleri

? Vakum

? İzokinestik sistem ile güçlendirme

 

İkbal Termal Tesisleri?nde, bütün romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan çamur banyosunun yanı sıra ağrıları giderici, sakinleştirici ve vücudun forma girmesini sağlayan masajların tüm çeşitleri de uygulanıyor.

 

Total masaj: Tüm vücuda uygulanır.Kan ve lenf akımını hızlandırır. Kas spazmlarını çözer ve sakinleştirir.

 

Lokal masaj: Vücudun rahatsız bölgesine yapılır.Bölgesel olarak kan ve lenf akımını artırarak ödemi çözer ve ağrıyı giderir.

 

Migren masajı: Baş ve ensedeki kas spazmını çözer.

 

Selülit masajı: Selülitli bölgeye masaj uygulayarak kan ve lenf dolaşımı arttırılır. Bölgedeki yağ yakımı artırılarak, vücudun forma girmesi sağlanır.

 

Gazlıgöl Termal Tesisleri

Gazlıgöl Termal Tesisleri, Kral Midas döneminde ortaya çıkarılan ve o günden bu yana şifa dağıtan bir kaplıca. Umumi banyoları ile de hizmet verdiği gibi apart daireleri ve villa tipi konaklama mekanlarına sahip. Yazlık bir yüzme havuzunun bulunduğu tesis, 67 oda ve 210 kişilik yatak kapasitesine sahip.

 

Hangi hastalıklara iyi geliyor?

Banyo tedavisi:Romatizmal nevralji, nevrit, deri hastalıkları, kadın hastalıklarından aneksit ve salpenjitlerde, mafsal yapışkanlarına iyi geliyor.

İçme tedavisi: Ilık şekilde içilmesi halinde ağrılı ve spazmlı mide rahatsızlıklarına, karaciğer, safra yolları, bağırsağın spastik ağrılarına iyi geliyor.

 

Gazlıgöl Kaplıca Tesislerine Emekli Sandığı, SSK, Bağ-Kur ve Özel Sigortalı olanlar sevkli gelebiliyor. (Gelenler ücretini bu tesislere ödedikten sonra düzenlenen rapor ve fatura ile ilgili kuruluştan müşteri bu ücreti kendi tahsil ediyor.)

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN