KEFİR MUCİZESİ

Kafkas Türkleri tarafından keşfedilen kefir, tansiyondan sinir hastalıklarına, bronşitten gastrite kadar birçok hastalığı tedavi ediyor. ?Bin derde deva? olarak nitelenen kefirin sinir bozukluklarından kansızlığa kadar pek çok hastalığa iyi geldiğini söyleyen Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Yaygın, sindirim sistemindeki zararlı bakterileri yok eden bu mayalı içeceğin, antibiyotikten daha etkili olduğunu açıkladı.

Prof.Yaygın kefirin yararlarını şöyle anlattı:
?Bu mayalı içeceğin içinde probiyotik bakteriler var. Bunlar ince bağırsağa yerleşip zararlı bakterileri yok ediyor. İshal, kabızlık gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Vücut direncini artırıp ömrü uzatıyor. Ayrıca gastrite neden olan bakterileri de yok ediyor. Kefirin içindeki anti bakteriyeller damar sertliğine ve yüksek tansiyona yol açan kolesterolü parçalıyor. Kanser oluşmasını engellediği gibi tümörlerin gelişimini de durduruyor. Mideyle ilgili rahatsızlıklarda antibiyotikler bazen yararlı bakterileri de yok ediyor. Kemik erimesini önlüyor.?

Prof. Hasan Yaygın, içeceğin şimdilik çekirdek şeklinde mayasını ürettiklerini söyleyerek, bu mayaların ılık süte katılıp 12 saat bekletildiğini ve sütteki mayanın çoğaldığını belirtti ve ?Mayadan ayrışan sıvı kısmı süzülerek içiliyor? dedi.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN