KETEN TOHUMUNDAN YARARLANIN

Keten tohumları kalbi koruyan Omega-3 yağ asidinin doğal depolarıdır. Kalp damar hastalığı riskini azaltan, kan basıncını azaltıp diyabet, kabızlık ve menopoz sorunlarını azaltan Alfa Linolenik Asit keten tohumunda bir miktar bulunmaktadır.

Bir yemek kaşığı keten tohumu 8 gramdır ve 1800 mg Omega-3 yağ asidi içerir.Günde 1-2 yemek kaşığı keten tohumu tozu almak yeterlidir. Keten tohumunun sağlığa olan faydalarından yeterince yararlanmak için öğütülüp toz haline getirildikten sonra kullanılması önerilmektedir. Doğrudan kullanımda sindirilmeden atılabilir.

Toz keten tohumunu taze olarak kullanın! Dört aydan daha uzun süre bekletecekseniz buzdolabında saklayın. Öğütülmemiş keten tohumunu bir yıldan daha uzun süre saklayacaksanız koyu renkli cam kavanozlarda tutun ve ağzını sıkıca kapatın. Toz keten tohumunu pişirmede ve fırınlamada da kullanabilirsiniz. Yoğurt, bal veya kahvaltı gevreklerine ilave edebilir, salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Keten tohumunuzu 1-2 çay kaşığı ile başlayıp miktarı yavaş, yavaş arttırmanızda yarar var.

Keten tohumu kullanımına doktorunuzun onayını alarak başlayın. Aşırı miktarlarda kullanmaktan kaçının. Bazı romatizma ilaçları (steroid olmayan anti-inflamatuar ilaçlar) ve kanı sulandıran ürünler ile etkileşmesi de mümkündür. Gebelerin, süt verenin ve meme kanseri öyküsü bulunanların kullanmaması önerilmektedir.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN