KORKMADAN YİYEBİLECEĞİNİZ 20 BESİN

Sağlıklı sezbe ve meyve çeşitleri organizmanın yağ depolamasını engelliyor ve sindirimi harekete geçiriyor. Ancak bu besinleri hazırlarken sıvı ve katı yağ kullanmaktan kesinlikle kaçınmalısınız.

Mısır: Metabolizmayı harekete geçiren lifler içeriyor. Ayrıca A, E ve K vitaminleriyle, sinirleri yatıştırıcı etkisi olan magnezyum ve kemik yapısını güçlendiren kalsiyum açısından da oldukça zengin.

Pirinç: En eski ve en doyurucu besin maddelerinden biri. Pirincin içeriğindeki bazı maddelerin vücudu virüslerden, hatta kanserden koruduğu söyleniyor.

Patates: Özellikle kabukluyken bol miktarda lif ve önemli besin maddeleri içeriyor. Vücuttaki fazla birikmiş suyu dışarı atması ve selülite karşı iyi bir silah olduğu biliniyor.

Karnıbahar: Vücuttaki yağların çözünmesinde rol oynuyor. Vücudu zararlı maddelerden arındırıyor ve kolesterol seviyesini düşürüyor.

Havuç: Sadece görme kapasitesini geliştirmekle yetinmiyor, ayrıca kalbi de güçlendiriyor ve bol miktarda A vitamini içeriyor. Ve bağırsakları çalıştırıp kabızlığı da önlüyor.

Fasulye: Kan şekeri düzeyini dengeliyor ve kolesterol seviyesini düşürüyor.

Portakal: İçeriğinde bol miktarda bulunan C vitamini, organizmayı enfeksiyonlara karşı koruyor.

Elma: En sağlıklı meyveler arasında yer alıyor. Sadece sindirimi kolaylaştırmakla kalmayıp kalbi de güçlendiriyor.

Muz: Karbonhidrat ve protein alışverişini düzenleyen magnezyum içerip, vücuda enerji veriyor. Ayrıca mutluluk hormonunun üretimini de artırıyor.

Bezelye: Kan şekerinin yükselmesini önlüyor ve vücut için çok önemli enzimler içeriyor.

Kereviz: Hipertansiyonu düşürüyor ve safra kesesi taşlannın oluşmasını önlüyor. Ayrıca çinko, selenyum, mangan ve bakır gibi oligoelementler içeriyor.

Greyfurt: Sindirimi kolaylaştırıyor, metabolizmayı hızlandırıyor ve organizmaya hücreleri koruyan C vitaminini taşıyor.

Ispanak: Bol miktarda A, B, C ve E vitamini içerdiği için haftada en az bir kez sofranızda bulunmalı.

Yulaf: İçeriğindeki lifler bağırsağı ve mideyi güçlendirerek sindirimi kolaylaştırıyor. Tıpkı muz gibi yulaf da mutluluk hormonunun üretimini artırıyor.

Lahana: Mide ve bağırsağı koruyor ve güçlendiriyor.

Mercimek: Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin. Bağırsakta zararlı maddelerin dışarı atılımını kolaylaştırıyor ve yağların çözünmesini sağlıyor.

Kabak: Kalorisi oldukça düşük bir besin. Protein, potasyum ve niacin açısından oldukça zengin.

Nar: Bol miktarda potasyum ve niacin içeriyor. Bağırsakları çalıştırıcı etkisi var.

Kiwi: Kalsiyum, demir, potasyum, A ve C vitamini açısından zengin. Vücudu enfeksiyonlara karşı korurken, aynı zamanda cildi de besliyor.

Limon: C vitamini açısından oldukça zengin olduğundan vücudun direncini artırıyor.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN