LAVANTA CİLDİ FERAHLATIYOR

Lavanta, eski zamanlardan bu yana aromatik ve şifalı bir bitki olarak kullanılıyor. Lavanta çiçekleri, hem canlandırıcı hem de ferahlatıcı etkiye sahip. İş gününün sonunda kendinizi yorgun hissediyorsanız, lavanta yağı ekleyeceğiniz banyoyla enerjinize yeniden kavuşabilirsiniz. Stres nedeniyle alnınızda oluşan o sevimsiz kırışıklardan kurtulmak ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak için de lavantanın gevşetici maskesinden yararlanabilirsiniz.

Banyosu:
Lavanta çiçeğiyle hazırlayacağınız banyo kürü, vücudunuza zindelik verdiği gibi, cildinizin parlaklık ve tazelik kazanmasını da sağlayacak. 60-70 gr. Lavanta çiçeğini, 2-3 lt. suya ilave ederek kaynama derecesine kadar ısıtın. 10-15 dakika demlenmesini bekledikten sonra suyu süzün ve banyo suyuna ekleyin. Küvette 15-20 dakikadan fazla kalmamaya özen gösterin.

Maskesi:
1. Lavanta yağı, cildinizin ferahlamasına yardımcı olurken, biberiye yağını, 1 kaşık kile ilave edin.Karışımın cilt üzerinde kolayca uygulanmasını sağlayacak kadar su ekleyin. Maskeyi, cildinizin yağlı bölgelerine sürdükten sonra kuruyana kadar bekleyin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın.

2. Kırışıklardan ve sivilcelerden kurtulmak için , iki avuç lavanta çiçeğini bir bardak portakal suyuyla birlikte ısıtın. Ateşten indirdiğiniz karışımı, kabuğunu soyduğunuz bir dilim salatalıkla birlikte ezin. Karışıma, iki kaşık kaymak ve yumurta sarısı ilave edin. Darı unuyla da çırparak krema haline getirin. İki saat kadar buzdolabında dinlendirin. Ardından maskeyi yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekleyin. Maske kürüne en az üç hafta devam edin.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN