MACUNLAR

PADİŞAH MACUNU (Erkekler için) :

Padişah macunu adından da anlaşılacağı üzere yüzlerce yıldır Osmanlı ve Arap toplumlarında bilinir ve kullanılır. Günümüzde bildiğimiz bir çok bitkisel droglarla tedavi yöntemlerinden daha eski ve daha etkili bir yöntemdir. Padişah macunları afrodizyak etkiye sahip olmakla beraber; iktidarsızlık, bel gevşekliği, kuvvetsizlik, unutkanlık, cinsel isteksizlik, yorgunluk, sperm azlığı durumlarında doğal şifa kaynağıdır. Bu macunların terkibinde bal ve pekmez vardır. Bal çok besleyici, kuvvet verici, midevi ve mikrop üremesini engelleyici özellikleri vardır. Pekmez ise, kuvvet ve enerji kaynağıdır, içeriğinde organik asitler ve tanen bulunur. Padişah macunu yapımında bal ve pekmezin dışında ayrıca 14 ile 41 çeşit arasında bitkisel drog kullanılmaktadır. Şeker hastaları kullanmamalıdır. Macun her kullanımda iyice karıştırılmalıdır.

SULTAN MACUNU (Kadınlar için) :

Sultan macunu padişah macunundan farklı olarak kadınlar için hazırlanan doğal bir üründür. Enerji vericidir. Menopoz, kemik erimesi, bedeni ve ruhi gerginlik, baş dönmesi, çarpıntı, ateş basması, uykusuzluk, sinir bozukluğu, el ayak karıncalanmasını önler. Yatıştırıcı, teskin edici, adet düzenleyici özelliğe sahiptir. Hazımsızlık, kabızlık, mide şişliği, bağırsak gazları, sırt ve bel ağrılarını önler. Kuvvet ve dinçlik verir. Cinsel isteksizliği giderir. Bu yararlarından dolayı sultan macunu çok eski tarihlerden bu yana kullanılmaktadır. İçeriğinde bal, pekmez, polenin yanısıra 18 ile 41 çeşit arasında bitkisel drog bulunmaktadır. Bu drogların içerisinde en önemlisi Harnup (keçiboynuzu unu) olup, kadınlar için çok önemli bir drogdur. Menopoz döneminde sıkça raslanan kemik erimesi sorunlu bir hastalıktır. Bu rahatsızlığı en hafif biçimde atlatmak için menopoz döneminden önce bol kalsiyum almak gerekmektedir. Bu kalsiyum ve potasyum maddeleri Harnup?ta bol miktarda bulunmaktadır. Sultan Macunları kadınlar için vazgeçilmez faydaları olan bir dosttur. Şeker hastaları kullanmamalıdır. Günde 2 kez 1 tatlı kaşığı alınmalı ve kullanmadan önce macun iyice karıştırılmalıdır.

ASTIM BRONŞİT MACUNU :

Diğer macunlardan farklı olarak daha fazla bitkisel drog içermektedir. Bal ve pekmez'in organizmayı güçlendirdiği gibi 27 ile 41 çeşit arasında takviye eden bitkisel drog içermektedir. Bu bitkisel droglar; nefes darlığı, astım, bronşit, müzmin öksürük, balgam sökme, soğuk algınlığı, boğaz gıcıklanması ve sigara ifrazatını sökmede kullanılan ürünlerdir, ilk kullanımda faydası görüleceği gibi uzun süreli kullanılmasının da bir zararı yoktur. Günde 2 kez (sabah - akşam) aç karnına 1 tatlı kaşığı alınabilir. Şeker hastaları kullanmamalıdır.

BASUR MACUNU :

Ülkemizde sıkça rastlanan fakat gizlenen bir hastalık olan HEMAROİT için doğal şifa kaynağıdır.

Karaciğerden mütevellit bir hastalık olduğundan; karaciğeri tedavi edici droglar, müshil etkisi veren, kanamalar için damar daraltıcı ve yara kapatacak antiseptik özelliği bulunan droglar kullanılır. Bu droglar 4 veya 5 çeşittir ve tadları acıdır. Bal ve pekmezlerle tatlandırılarak macun kıvamına getirilir.

Günde 2 - 3 çorba kaşığı alınarak ve 3 - 4 kavanoz bitene dek kullanılmalıdır. Yemeye ara verildiğinde, acılı, ekşili yenmemelidir. Alkollü içeceklerle beraber alındığında etkisiz kalır. Şeker hastaları ve hamile kadınlar kullanmamalıdır.

ZAYIFLAMA MACUNU :

Zayıflama macunu yeni bir ürün grubudur. Literatürde zayıflama, kalıtsallaşmış yağları eritme anlamındadır. Bunun için, iştah kapamayla yağların çoğalmasına engel olunabilir. Ya da dengeli beslenme dediğimiz günlük gıda ihtiyacımızın, hesaplanarak alınmasıyla mümkündür. Günümüz tüketim toplumunda, kişinin elinde olmadan iştahla abur cubur yeme alışkanlığını gidermenin ancak açlık hissini azaltacak doğal droglardan oluşturulmuş bu ürünle mümkün olabileceğini düşünülüyor. Macunun içeriğinde tokluk hissi veren ancak metabolizmayı olumsuz etkilemeyecek ve bağırsakları çalıştırmaya faydalı doğal sıvılarla macun formuna getirilmiş doğal droglar (17 çeşit) bulunur, iştah kapama, kalıtsallaşmış yağları eritme, incelme, bağırsak çalıştırma ve dolayısıyla zayıflatma özelliğine sahiptir. Yemeklerden 10 - 20 dakika önce bir tatlı kaşığı alınmalıdır. Kullanım süresi bir aydan az olmamalıdır. Kekik suyu ile kullanıldığında verimi artar. Hamile, emziren anne ve kolit hastaları kullanmamalıdır.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN