MANYETİK ALAN TEDAVİSİ

Pulsed Manyetik Rezonans Stimülasyon Tedavisi (magnetoterapi) vücudun savunma sistemini güçlendiren, hücre yıkımını yavaşlatan, hücre yenilenmesini hızlandıran ve bu sayede vücudun kendi kendini iyileştirmesini sağlayan girişimseli olmayan bir tedavi yöntemi ve bir yaşama biçimidir. Bu yöntem hücrelerin yaşam kaynağı olan besin ve oksijenin karşılanmasına, hücreler üzerinde zehir etkisi yapan karbondioksit ve metabolizma atıklarının temizlenmesine yardımcı olan hücrelerin rejenere (yenilenme) olmalarını hızlandırmaktadır. Savunma sistemimizi güçlendirmekte ve vücuddaki (enerjiyi) dengeleyerek vücudun kendi kendini onarması için uygun bir doğal ortam oluşturur.

Sağlıklı Bireylerde Manyetik Alanın Gerekliliği
Magnoterapi, sağlıklı insanlarda fizyolojik uyum ve doğal dengeyi kurarak, vücut direncini yükseltip, yaşlanma sürecini geciktirmektedir. Hastalıklara karşı vücut direncini yükselterek koruyucu etkinlik gösterir. Hücresel boyutta madde alışverişini olması gerekeni seviyeye çıkararak unutkanlığın kalkması, uyku düzeninin olusması, zinde ve canlı hissediş, yeniden sağlıklı cinsel hayatın oluşması, dikkat ve öğrenme gücünün artması, çevresel raktörler ve stresin olumsuz etkilerinden arınma ile birlikte vücudun hastalıklara karşı bir bariyer oluşturmasını sağlamaktadır.

Manyetik Alan Tedavisi hangi hastalıklarda etkilidir
Magnetoterapi, sağlıklı insanlarda fizyolojik uyum ve doğal dengeyi kurarak, vücut direncini yükseltip, yaşlanma sürecini geciktirmekle birlikte bazı hastalıklarda da tedavi edici nitelikte etkin bir rol oynamaktadır. Bunu, vücudun kendi kendini onarması için uygun doğal ortamı oluşturarak başarmaktadır.Bu şekilde manyetik alanın tedavi edici ve tedaviyi destekleyici etkinliğe sahip olduğu hastalıklardan bazıları şunlardır:

Migren
Bel ve Boyun Ağrıları
Kireçlenme
Romatizmal sorunlar
Damar sertliği
Dolaşım bozuklukları
Şeker hastaları
Hipertansiyon
Osteoporoz (kemik erimesi)
Ciltte açılan ve iyileşmeyen yaraların tedavisi
Unutkanlık,Uyku düzeni bozuklukları
Stres
Kronik kabızlık ve spazmlı bağırsak sorunları

Magnetoterapi, hücrelerin yenilenmesini ve beslenmesini sağlayarak vücudun doğal seviyelerde bir savunma sistemi kurarak kendini yenilemesi için fırsat verir.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN