MEYVELERİN RENKLERİ NE ANLAMA GELİYOR

Daha çok sebze ve meyve tüketin! Sadece daha fazla vitamin, mineral veya posa tüketmek için değil, fitokimyasallardan (doğal bitkisel maddeler) daha çok yararlanmak için bunu bir alışkanlık haline getirin.

KIRMIZI:  Likopen veya antosiyanin sebze ve meyvelerin kırmızı elbiseleridir. Domates, karpuz, ahududu, yaban mersini, kayısı, kan portakalı, pancar, şalgam, kiraz ve üzümdeki bağışıklık güçlendirici, kanserden koruyucu güç kazandıran antioksidan renkli cisimcikler.

YEŞİL:  Ispanak, kabak, yeşil lahana, kuşkonmaz, pırasa, yeşil elma, yeşil üzüm ve kivideki yeşil ton, içeriklerindeki lutein ve indolden kaynaklanır. Lutein, güçlü bir antioksidandır. Daha güçlü kemiklerin ve daha sağlam dişlerin garantisidir.

MAVİ ve MOR: Böğürtlen, siyah erik, mor üzüm, kara lahana, patlıcan, kuru siyah erik veya kuru siyah üzüm... Antosiyaninler ile ve fenolik bileşikler ile tıka basa dolu olan bu lezzetli sebze ve meyvelerin antioksidan güçlerini, bellek koruyucu, damar sertliğini önleyici etkilerini ve cildinize sağladığı gençliği küçümsemeyin.

SARI ve TURUNCU:  Betakaroten bilinen en güçlü antioksidanlardan biri. Kanser bağışıklığına ve enfeksiyonlara karşı direnci artırır, gözün dostudur. Portakal, mandalina, greyfurt, şeftali, kavun ve mısırı, sarıya boyayan betakarotenden zengin pigmenttir.

BEYAZ ve AÇIK SARI: Muz, armut, karnabahar, lahana, sarımsak, soğan, mantar, patates ve diğerleri. Soğan ve sarımsak allisin, lahana ve karnabahar sulforafan zengini besinler. Bağışıklığı destekleyici gücü tartışılmaz.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN