MUTFAKLAR GÜZELLİĞİN HİZMETİNDE

Saç kürleri, yüz maskeleri ve banyo malzemeleri.. Mutfaklardan güzelliğimizin hizmetine sunulan doğal malzemelerle, Kleopatra gibi süt banyoları yapmak ya da cildinizi taze meyvelerin mucizevi etkileri ile eski tazeliğine kavuşturmak elinizde. Üstelik tüm öneriler hem çok pratik, hem de çok ucuz.

Yüz için
Bir portakalı yuvarlak dilimler halinde keserek, yüzünüzde 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Cilt bakımınız için yüzünüze bal sürün. 10 dakika sonra yüzünüzü iyice durulayın. Nemlendirici maske etkisi için bir salatalığı mikserde küçük parçalara ayırın. Bir yemek kaşığı yoğurtla karıştırarak, ekle ettiğiniz karışımı 20 dakika yüzünüzde bekletin. Sonuç inanılmaz olacak.

Cildinizde gerginlik ve temizlik etkisi için ise bir yumurtanın akını iyice çırpın. Bir yemek kaşığı margarini yavaşça yumurta akına ekleyin. Yüzünüze iyice yayın. 20 dakika bekletin, sonuca inanamayacaksınız.

Saçlar için
Saçlarınızın daha sağlıklı ve canlı bir görünüme kavuşması için şampuan sonrasında altı yemek kaşığı limonun suyundan hazırladığınız karışımı nemli saçlarınıza iyice yedirin. Havluyla 30 dakika beklettikten sonra saçlarınızı durulayın. Eğer saçlarınız kuru ve yıpranmış bir görünüme sahipse bir avokadoyu püre haline getirin, iki yumurta sarısı ve bir çay kaşığı zeytinyağıyla birlikte karıştırarak elde ettiğiniz saç maskesini, saçlarınızın uçlarına iyice yedirin ve 15 dakika etki etmesini bekleyin ve yıkayın.

Dekolte ve Göğüsler için
Mükemmel bir dekolte için, bir limonun suyunu iyice çırpılmış iki yumurta akına ekleyin. Dekolte bölgesine iyice sürün ve 10 dakika sonra temizleyin.

Yosun maskesi ise cilde gerginlik kazandırıyor, göğüsler için doğal bir lifting etkisi yaratıyor. Aktarlarda ve kozmetik dükkanlarında bulabileceğiniz pudra halindeki yosunu, fazla sıcak olmayan suda eritin. Göğüs ve dekolte bölgesine sürün, 15 dakika sonunda yosun maskesini temizleyip, krem sürün.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN