NATUROPATİ

Burkulan bileğini derenin soğuk sularına sokan ilk insan aslında naturopati uyguluyordu. Yükselen ateşini düşürmek için sıkıca örtünen ve terleyen ilk kişi de naturopati uygulamasına örnek gösterilebilir.

"Doğa tedavisi" olarak adlandırıldığı ilk dönemlerinden bu yana naturopati, bedenin kendi kendine tedavisine yardımcı olmak üzerinde yoğunlaştı. Bu yardımı sağlamak için günümüzde diyet, egzersiz, hidroterapi, masaj, osteopati, nefes alma ve rahatlama, yoga olarak adlandırılan çeşitli terapi yöntemlerini kullanan naturopati, insanları sağlıkları konusunda pozitif düşünmeye ve olabildiğince doğal bir tarzda yaşamaya teşvik eder.

Naturopati, görünürdeki nedeni ne olursa olsun sağlığımız bozulduğunda, hastalığın ardında yatan nedenleri bulmaya ve belirtileri ortadan kaldırmak yerine nedenleri tedavi etmeye yönelir.

Naturopatlara göre, hastalıkların temel nedeni, bünyenin normal dengesinin bozulmasıdır. Kişinin maruz kaldığı hastalık çeşitli bakterilerin, virüslerin, allerjenlerin ya da başka dışsal etkenlerin bir sonucu olabilir, ancak, bunlar kişinin zayıflığı ve direnç eksikliğine kıyasla ikincil derecede önem taşırlar.

Naturopatlar, her vakayı özgün bir durum olarak değerlendirirler ve hastanın fiziksel, duygusal, biokimyasal ve toplumsal koşullarını dikkate alırlar. Naturopatlar, hastalık cerrahi müdahale ya da ciddi ortodoks tıp tedavisi gerektirdiğinde, hastaya yardım ve huzur sağlayarak tıp doktorlarına tamamlayıcı bir destek sağlamayı hedeflerler.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN