NİYET ve RASTLANTILAR

Günlük yaşantımızın içindeki her olayın altında, beş duyumuz ve aklımızla anlaşılamayan kalıplar vardır ki bunlar olayların gerçekleşmesine neden olur. Bu kalıplar, bilinçli veya bilinçsiz olarak, bizim niyetimizle şekillenir.

Bu yüzden, yaşantımızdaki bütün olaylar sonuçta bizim niyetlerimiz tarafından üretilir. Bu nedenle ne zaman bir şey istesek, çoğunlukla şans eseri veya rastlantıymış gibi olur. Gerçekte şans değildir, fakat niyetimizle tetiklenen olaylar, sonuçta rastlantıymış gibi görünür.

Ne zaman bilinçli olarak niyet edersek, niyet ettiğimiz şeye duyarlı olmamız çok önemlidir. Bu sürecin bilincine vardıkça, niyet yoluyla bir şeylerin olmasını gerçekleştirmekte ustalaşırız (olabilir ve uygulanabilir şeylerin, olanaksız ve uygulanamaz olanların değil).

Eğer niyetimiz çok açık bir şekilde ortaya konulmuşsa, kapılar otomatikman açılacaktır. Bütün yapmamız gereken, evrene niyetimizi iletmek (meditasyon sırasında ya da uyanmaya çalışırken bile) ve niyet ettiğimiz şeyin olmasına açık veya hazır olmalı ya da olmasını kabul edici bir tutum içerisinde bulunmalıyız. Ciddi olarak planlamak ve strateji geliştirmek zorunda değiliz. Sadece akıntının içinde olmalıyız. Niyet edilen şey çoğunlukla gerçekleşir. Pratik mükemmelleştirir - başka hiç bir şeyde olmadığı kadar.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN