PAPATYA CİLDİ DİNLENDİRİYOR

Kaynatılmış papatya çayı ile haftada bir kere yüzünüzü yıkadığınızda cildiniz tazelenecek, sağlıklı bir görünüme kavuşacak. Özellikle saçlarınız açık renkteyse kaynatılmış papatya suyundan yararlanın; saçlarınız güzelleşsin ve göz okşayıcı parlaklık kazansın.

Maskesi:
İki avuç papatya ve bir tutam ceviz içi bademi ezin. Bir adet yumurta akı , yarım fincan limon suyu ve bir çorba kaşığı süzme balı iyice çırpın ve hazırlanan papatya ezmesiyle birlikte yoğurarak ateşte tutun. Maskeyi yüzünüzde yarım saat beklettikten sonra badem yağı karıştırılmış ılık suyla kompres yapın. Papatya maskesi kürünü en az 15 gün uygulayın. Bu maske aynı zamanda saçlarınıza da ayrı bir canlılık verir.

Banyosu:
5-6 avuç dolusu ince kıyılmış papatyayı 2 lt kaynak suyla haşlayın. 15 dakika demlenmeye bıraktıktan sonra süzün ve banyo suyuna ilave edin. Banyoda 15-20 dakikadan fazla kalmayın.

Kompresi:
Gözlerinizdeki yorgunluklara, şişkinliklere, kızarmalara ve yanmalara kurutulmuş papatya banyosu iyi gelir. Bir fincan kaynamış suya 1 kaşık kuru papatya çiçeği atın. Ardından 20 dakika demlemeye bırakıp, süzün. Pamuğu papatya suyuna batırdıktan sonra göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika bekleyin. Bu arada pamukları kuruyunca yeniden ıslatın.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN