REGL ÖNCESİ SIKINTILARINI AZALTIN

1) Düzenli yemek yiyin ve öğün atlamayın. Bu, kan şekeri seviyenizi sabit tutacak ve yağlı, şekerli yiyeceklere duyduğunuz isteği azaltacaktır. Eğer açsanız, kendinizi frenlemeyin. Sadece mantıklı seçimler yapın.

2) Yağlı yiyeceklerden kaçının. Fazla yağ tüketmek, kilo almanıza sebep olacağı gibi, hormonal dengesizliklere de yol açar. Bu da regl öncesi görülen göğüs hassasiyetini artırır.

3) Kafeini kesin. Çay, kahve ve çikolata sinir sistemini uyarır ve sinirlilik, tedirginlik ve uykusuzluk gibi semptomları daha da kötü hale getirir. Eğer çay ve kahveden vazgeçemiyorsanız, en azından kafeinsiz türlerini tercih edebilirsiniz.

4) Daha az şekerli gıda alın. Şekerli yiyecekler kan şekerinizde ani yükselmelere sebep olarak bir enerji patlaması yaratabilir, ancak bu etki kısa sürecektir. Bu ani iniş çıkışlar kendinizi kocaman bir çikolata parçasını yemek üzere bulmanıza neden olabilir.

5) Alkol alımını sadece özel günlerle sınırlayın. Alkol çok kalorilidir. Aynı zamanda idrarı artırarak su kaybınada yol açar. Bu da baş ağrılarını artırabilir.

6) Tuzu kesin. Yemeklerinizi baharatlar veya sarmısak gibi bitkisel ürünlerle tatlandırın.

7) Egzersiz yapın. Böylece enerjiniz artacak, moraliniz düzelecek ve siniriniz azalacaktır. Egzersiz yapmaya yavaş yavaş başlayın ve zaman içinde hem süreyi hem de hareketlerin ağırlığını artırın.

8) Stresten her zaman uzak durun. Regl öncesi fazla stres yaşamak regl günlerinizi daha da sıkıntılı hale getirir.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN