RUHSAL SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN...

Modern tıp, ruhsal sorunların tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar elde ediyor. Peki, ya ?ilaç? ile ?doğa? birleşirse nasıl bir sonuç alınıyor? İki yöntemin birleşmesi tedavinin başarı grafiğini yükseltiyor mu?

Modern tıp tedavisinin sağlığımız üzerinde ne denli önemli role sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Günümüzde migrenden kalp hastalıklarına, fibromiyaljiden kansere kadar pek çok hastalığın tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Ancak ?alternatif? tedavi olarak nitelendirilen ?doğal? yöntemlerin gerçeğini de gözardı edemeyiz elbette. ?Doğal yöntemler? tüm dünyada çeşitli kültürler tarafından kabul görüyor ve kullanılıyor. Özellikle de ?fitoterapi? olarak adlandırılan bitkisel tedavi yöntemi! Şifalı bitkiler, çok eski zamanlardan bu yana tedavi amacıyla kullanılıyor. Örneğin; Çin ve Hindistan?da bitkilerin araştırılması ve kullanılması 5 bin yıllık bir geçmişe sahip. Eski Yunanlılar?dan modern tıbbın babası olarak kabul edilen Hipokrat da halen popüler olan yüzlerce bitkiyi günlük hayatında kullanmış. Günümüzde modern bilimin keşfettiği yeni kimyasal maddelerin büyük bir çoğunluğu da bitkisel kaynaklı. Doğal tıp, özellikle ?içsel dünyada? yaşanana sıkıntılar ve yol açtığı ?uykusuzluk? ve ?baş ağrısı? gibi sorunlarda oldukça etkili sonuçlar sağlıyor. Peki, psikolojik sorunların tedavisinde modern tıp ile doğal yöntemler elde edilebiliyor mu? Biz de ruhsal sıkıntılardan kaynaklanan sorunlarda uygulanan ?medikal? ile ?doğal? yöntemleri sizler için büyüteç altına aldık...

BAŞ AĞRISI

Medikal Tedavi: Baş ağırısın hafif seyrettiği durumlarda kullanılan bazı ilaçlar uzun vadede mide ve karaciğer bozukluklarına neden olabiliyor. Aynı zamanda migren gibi kronik hastalıklarda da kuvvetli ağrı kesiciler kullanılıyor. Bu ilaçlar da bazı kişilerde yan etki yaratabiliyor. Medikal tedavi ve alternatif tıp tedavisi, ancak akut olmayan, kronik hastalıklarda başarılı sonuçların alınmasını sağlığayabiliyor.

Akupunktur: Kronik hastalıkların yaklaşık yüzde 70?i gibi bir oranın başarıyla tedavi edilmesine olanak tanıyor. Tek başına ya da ilaç tedavisiyle birlikte, özellikle kas gerginliklerinde ve PMS?ye (adet öncesi gerginlik) bağlı durumlarda uygulanıyor.

Hemoopati: Özellikle erkeklerde görülen ?salkım? tip baş ağrısında etkili bir tedavi yöntemi olarak karışımıza çıkıyor.

Fitoterapi: Akupunktur ve homeopatiyle birlikte uygulandığında çok hızlı sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntem. Hafif baş ağrıları için tek başına uygulanan fitoterapi, yüzde 35-40 gibi bir iyileşme sağlıyor. Baş ağrıları için çeşitli bitkilerden elde edilen ve tamamen doğal reçeteler uygulanıyor.

ANKSİYETE

Medikal Tedavi: İlaç tedavisiyle başarı sonuçları alınsa da bazı yan etkilerinden kaçmak mümkün değil. Uykusuzluk, titremeler ve unutkanlık, bu yan etkilerden bazılarını oluşturuyor. En kötüsü ise uzun süreli ilaç kullanımının bağımlılığa yol açabilmesi. İlaçların alternatif tıp tedavileriyle birleştirilmesi, yan etkilerini hafifletebiliyor.

Akupunktur: Vücuttaki enerji akımını hızlandıran akupunktur, ilaç tedavilerine ek olarak uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor.

Homeopati: Ayrıntılı bir araştırma sonucu sorunun tipi tam olarak belirlendikten sonra kişiye özel bir tedavi şekli belirleniyor. Ardından o doğrultuda tedavi başlatılıyor.

Filoterapi: Tek başına ya da diğer tedavi yöntemleriyle birleştirilerek uygulandığında başarılı sonuçlar alınmasını sağlıyor. Özellikle anksiyeteyle beraber kalp çarpıntısı ve taşikardi sorunu yaşayanların yaklaşık yüzde 45?i, sakinleştirici bitki tedavileriyle bu sorundan kurtuluyor.

UYKUSUZLUK

Medikal Tedavi: Uykusuzluğun hafif seyrettiği durumlarda kullanılan ilaçların, gün içinde uyku hali yapma gibi bir yan etkisi var. Daha şiddetli sorunlar için kullanılan ?benzodiazeptin? grubunda ilaçlar da yine konsantrasyon bozukluğu, dikkati toplayamama, unutkanlık ve bağımlılık gibi pek çok yan etkiye sahip. Alternatif tıp tedavisiyle ilaç tedavisini birlikte kullanmak başarılı sonuçlar alınmasını sağlayabiliyor. Özellikle kronik sorunlarda, alternatif tedaviler sayesinde, ilaç tedavisini belirli bir süre bırakmak mümkün.

Akupunktur: Psikolojik nedenlere ve kısıntıya bağlı uykusuzluk sorunlarında akupunktur tedavisi en iyi sonuçların alınmasını sağlıyor.

Homeopati: Özellikle gün içinde yüksek miktarda kahve tüketimine bağlı uykusuzluk sorununda en hızlı ve kesin sonuç alınıyor.

Fitoterapi: Sakinleştirici özelliği olan bitkilerle uykusuzluk sorununa çözüm bulanabiliyor. Uykusuzluğun çok daha hafif olduğu durumlarda, tek başına da etkili olan bir alternatif tedavi yöntemi.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN