SAĞLIK RİSKİ ANALİZİ

Sağlık sorunlarını erken dönemde yakalamanın yolu belirli aralıklarla yapılan sağlık check-up`larından geçiyor. Kısacası düzenli check-up taramaları kaliteli bir hayatın ve yaşlanmanın da garantisi gibidir. Güncel tıp yaklaşımı check-up yerine `sağlık riski analizini` benimsiyor.

Sağlık riski analizini check-up`tan daha güvenli kılan bazı nedenler var:

Sağlık riski analizleri, işe genettik mirasınızı sorgulayarak başlıyor. Aile ağacınıza bakarak `sıkça görülen sorunlar`ın daha dikkatle gözden geçirildiği bir tetkik programı hazırlıyor. Bu programlarda beslenme uzmanları, psikologlar ve egzersiz danışmanları doktorların yanında yer alıyor. Ruhsal durumunuz, beslenmeniz, bedensel
aktiviteniz, yaşam tarzınız dikkatle araştırılıyor. Fizik muayene bulgularınız, önceki döneme ilişkin sağlık öykünüz, genetik mirasınız, alışkanlıklarınız, beslenmeniz, yaşam biçiminiz, çevresel şartlarla birleştirilince sağlık riskleriniz netleşiyor. Yapılacak analizler buna göre yeniden şekillendiriliyor. Bir başka deyişle, fabrikasyon bir üretim olan klasik check-up programı, sağlık riski analizinde size özel dikilmiş `Made to measure` bir elbiseye dönüşüyor.

Özel bir sağlık sorununuz veya bilmen bir hastalığınız yoksa, sağlık riski programınızın takvimini şu şekilde yapabilirsiniz:

* Yirmili yaş diliminde yılda iki kez
* Otuzlu yaşlarda yılda üç kez
* Kırklı yaş periyodunda dört kez
* Ellili yaş diliminde beş kez
* Altmışınızdan sonra yılda bir kez.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN