SELÜLİTLER & ÇAMUR

Fizyoterapist Vedat Akar, özellikle genç kızların ve kadınların kabusu olan selülitin de termal su, şifalı çamur ve aroma terapi masajları ile yok edildiğini bildirdi. Selülitin, vücutta biriken yağ, su ve toksinlerin bileşimi olduğunu hatırlatan Akar, "Bu bileşim deri altında toplanır. Deri, parmaklarla sıkıştırıldığı zaman deride portakal kabuğu görüntüsü varsa, selülit oluşmuş demektir. Özellikle kadınların kabusu olan selülitin tedavisindeki birinci aşama vücutta yağ, su ve toksin birikimini önlemektir.

Eğer yağ, su ve toksinlerin birikimi önlenemezse, selülit hiçbir zaman tedavi edilemez. Görüntü kirliliğine yolaçan selülit ağrı, yorgunluk, aşırı kilo ve varislere neden olur. Ayrıca sinirler ve damarlar üzerine basınç yaparak dolaşımın ve sinir sisteminin bozulmasına neden olur. Bacaklardaki kirli kanın geri dönmesini engelleyerek kanın her gün biraz daha kirlenmesine, vücuttaki yağ, su ve toksin miktarının çoğalmasına yol açar. Tüm bu olaylar sonucu, böbreklerde, karaciğerde ve kalpte zorlanmalar başlar. Adale ağrıları ve eklem şikayetleri artar" diye konuştu.

Selülitin doğal tedavisinde termal su, şifalı çamur ve aroma terapi masajlarının birlikte uygulanması gerektiğine dikkat çeken Vedat Akar, "Doğrudan doğruya termal su uygulanırsa, dokularda daha fazla ödem birikimine neden olacağından yalnız başına termal su uygulanmamalıdır. Termal ve çamur aynı anda uygulanmalı, içerisinde yüzlerce elementin bulunduğu şifalı çamur tarafından sıkıştırılan dokulardaki kirli kan vücuda geri pompalanır. Termal ve çamur tedavisinden sonra aroma terapi tekniğine göre uygulanan selülit masajları mevcut selülitleri doğal yoldan giderir. Bu arada, vücutta yağ, su ve toksinlerin boşaltılmasına yardımcı olan bitki çaylarını tüketmek, içecek olarak saf su, karpuz kabuğu ve may-donozun preslenmiş taze suyunu tercih etmek selülitle mücadelede en etkili doğal yöntemdir. Ayrıca selüliti önlemek için karın solunumu ile ayak egzersizleri yapmak da gerekir. Bu yöntemler, selülitlerin yeniden oluşmasını da önler" dedi.

Vedat Akar, cilde yeniden hayat veren bir ilacın modern tıp tarafından henüz bulunamadığını açıkladı.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN