ŞİŞMANLIKTA ZENGİN YOKSUL EŞİT

Hep söylerim, zayıflamak şişmanlamaktan daha pahalıdır ve üstelik yoksullar arasındaki şişmanların sayısı azımsanmayacak orandadır! Ünlü Amerikan dergisi Newsweek'de yayınlanan Amerikan Tarım Bakanlığı raporuna göre aşırı kiloluların 185 milyonu gelişmiş ülkelerde ama 115 milyonu da gelişmekte olan ülkelerde!

Ülkelerin mutfaklarına göre düzenlenmiş kalori listesine göre en yüksek kalorili yiyecekler Amerikan mutfağında. Çünkü mutfak yok adamlarda! Junk food denilen abur cubur da kilo yapıyor. Büyük boy patates kızartması, kola ve hamburgerin kalorisi 1500'ü aşıyor ve üstelik yenilen de sağlıklı değil. Hamburgercilerden çıkmayan çocuklarımız onun için tombul veletler oldu.

Türk mutfağının hızlı yemek tabağında ise Adana dürüm, ya da üç lahmacun, bir ayran yer aldığını varsayalım, kalorisi hem daha az olur, hem de daha sağlıklı, en azından ayran var çünkü!

Uzmanlar hem sağlık, hem estetik için vazgeçilemez besinler içinde sebze, meyve, tahıl ve zeytinyağını öneriyor. Et yerine balık, pirinç yerine rafine olmamış olanı daha makbul. Patatesi de çocuklar yesin. Balık, sebze ve doğal gıdalar daha pahalı olduğu için de çok yiyen zenginler kadar ne bulursa yiyen yoksullar da şişman oluyor. Şu adaletsizliğe bakın!

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN