SUYUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ

Yazar: Mennan Kuzanlı ve Dr. Recai Yahyaoğlu

Yayınevi: Mozaik Yayınları


Kimya Mühendisi Mennan Kuzanlı ve Dr. Recai Yahyaoğlu, yeni çıkan “Suyun İyileştirici Gücü” isimli kitapta, sağlık ve gençlik iksirinin ALKALİ SU olduğunu vurguluyor. Mozaik Yayınları’ndan çıkan kitap
Pakistan’ın Karakurum dağlık bölgesindeki Hunza’da; Ekvator’da Makamba’da; Gürcistan ve Kazakistan’da 120 yıla kadar yaşayan genç ihtiyarların bu sağlıklı ve uzun yaşam sırlarının buzullardan gelen, bol miktarda oksijen ve iyonize mineraller içeren, molekül grup yapısı küçük, alkali yapıdaki su olduğunu kaydediyor.

           

SU; kaslarımız, kalbimiz, dokularımız, tüm hücrelerimiz ve organlarımızın çalışmasını sağlayan, vücudumuzun dışını ve içini temizleyen, toksik maddeleri vücudumuzdan atan muhteşem bir sıvıdır. Yaşamak için oksijenden sonraki en önemli ihtiyacımız sudur ve vücudumuzun % 70’i de sudan oluşmaktadır. Yemek yemeden bitkin bir durumda 30 gün dayanabiliriz ama su içmeden ortama bağlı olarak ancak 7- 10 gün ayakta kalabiliriz. Sağlıklı bir şekilde uzun yıllar yaşayabilmek için bir insanın iklime, doğadaki aktivitesine ve ortam ısısına bağlı olarak minimum her gün 2,5 lt. su içmesi gerekmektedir. Ancak hangi suyun içilmesi gerektiği büyük önem arz etmektedir. Çünkü hidrojen ve oksijenin değişik biçimde kombinasyonları ile otuz altı farklı su türü olduğu ifade edilmektedir.

 

Suyun içinde bulunan (+) pozitif yüklü alkali minerallerin (sodyum ve potasyum mineralleri) dengesi, yaşam dinamizmimiz için son derece önemli bir faktör olup, bu dengenin bozulması hücre yeteneklerinin hasara uğramasına neden olabilir. Hücre hasarının başlaması, yaşlanma sürecinin hızlanması demektir. Saçlarımızın ağarması, cildimizin kırışması, kemiklerimizin içinin boşalmaya başlaması, yüksek tansiyon, kolesterol, romatizma, diyabet, kanser oluşumunun temel sebebi bu hücre düzeyinde yaşanan bozulmadan kaynaklanır. Bedenimizin ihtiyacı olan mikro yapıdaki alkali ve canlı iyonize suyu yeterli miktarda içerek çok daha zinde ve sağlıklı kalabilir yaşlanma hızımızı  azaltabiliriz.

 

 “SUYUN İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ”, suyun yararlarını maksimum hale getirmek için bol miktarda içilmesi gereken alkali nitelikte suyu ve onun nasıl elde edileceğini bütün yönleriyle ele alıyor. Kitabı okudukça suyun inanılmaz etkileri karşısında şaşıracak ve suyla ilişkinizi yeniden düzenleyeceksiniz.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN