YANIBAŞIMIZDAKİ BİLGELİK

Yazar: Dr. Rachel Naomi Remen
Çeviren: Tufan Göbekçin
Yayınevi: Ege Meta Yayınları

Bu kitap, Wilbur Ödülü ve Zihin Beden Ruh Kitap Ödüllerini kazanmıştır.

“Teknolojinin muazzam gücüne rağmen, çoğumuz iyi bir yaşam süremiyoruz,” diyor Dr. Rachel Remen. Hekim, tıp profesorü, terapist olmanın kendisine kazandırdığı perspektifle ve kronik bir hastalığı yenmiş biri olarak
bizi iç sesimizi dinlemeye davet ediyor.

Gerçek öykülerden oluşan bu kitap, bizlere tüm güçleri ve gizemiyle yaşamı gösteriyor ve ölçülmez nitelikte olan iç değerlerin yaşamlarımızı sürdürebilmek ve zenginleştirmek için esas olduğunu hatırlatıyor. Kısacası Yanıbaşımızdaki Bilgelik tüm ruhsal konulara değiniyor: ıstırap, anlam, sevgi, inanç, sözcüklerin mucizesi ve kendi yaşam deneyimimizin mutlak otoritesi.

Dr. Rachel Naomi Remen, zihin/beden sağlığı alanındaki en eski öncülerden biridir. Ölümcül hastalıkları olan insanlara psikolojik olarak nasıl yaklaşılacağı ve hekimlerin onların ihtiyaçlarını karşılama konusunda nasıl eğitilecekleriyle ilgili sistematik bir yaklaşım geliştirmiştir. Commonwealth Kanser Yardım Programının kurucusu ve tıbbi direktörüdür. California Üniversitesi San Francisco Tıp Okulu’nda Klinik Profesördür.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN