YAZ, CİNSEL ARZUYU KAMÇILIYOR

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Sevük, "Bu mevsimde görsel anlamda uyarılma en üst seviyeye çıkıyor. Partnerin ince giysiler içindeki çekiciliği, cinselliği hazırlayan en önemli etken. Ayrıca endorfin fazla salgılandığı için, seks isteği yaz mevsiminde artıyor" dedi.

Beynin salgıladığı Endorfin hormonunun diğer tüm hormonları kontrol altına aldığını ifade eden Prof. Sevük, "Endorfin, kişinin hayata bakışını değiştiren, duyguları yumuşatan, cinsel isteği artıran beynin salgıladığı bir hormon ve bu yaz mevsiminde en üst seviyeye ulaşıyor" diye konuştu.

Yaz mevsiminde cinsel arzuda belirgin bir artış görülmesine rağmen, rutubet, ter ve aşırı sıcağın seksi olumsuz yönde etkilediğini de sözlerine ekleyen Prof. Sevük, şunları kaydetti: "Bu mevsimde en dikkat edilmesi gereken nokta temizlik. Ter kokusu cinsel dürtüyü yok edebilir. Rutubet ve sıcaklık ise çabuk yorulmaya neden olur. Olumsuzluk yaşanmaması için serin mekanlar tercih edilmelidir."

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN