ZAYIFLAMADA MUCİZE İLAÇ: XENICAL

Amerikan Diyabet Birliği'nin (ADA) San Francisco'da düzenlenen kongresinde, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu çeşitli ülkelerden gelen 11 bin doktor, obez hastalarda zayıflama ve tedavi yöntemlerini tartıştı. Moscone Center'da son gelişmelerin ortaya konduğu paneller ilaç fırması Roche'un 1998'de piyasaya çıkardığı zayıflama hapı 'Xenical'in, kan şekeri kontrolü sağlamaya yardımcı olduğu açıklandı. Kongrede, Orlistat etken maddeli Xenical'in şeker hastalarına uygulanan tedavinin sonucunu değiştirmediği de belirtildi.

Farklı Yöntem

Almanya'daki Albert Schweitzer Kliniği Medikal Direktörü Prof. Dr. Stephan Jacob, "Xenical'in yarattığı sonuç, insülin kullanmadan kan şekeri düzeylerini ayarlamakta güçlük çeken hastalar için çok önemli" dedi. Prof. Jacob, "Sonuçlar hem diyet yapıp, hem de Xenical kullanarak kilo kaybetmenin, fazla kilolu veya obez hastalarda, kan şekerinin kontrol altında tutulabilmesi için doktorlara farklı bir yöntem sunuyor. Anti-diyabetik tedavinin kullanılabilirliğini de uzatıyor" diye konuştu.

Bir milyar şişman

Dünya Kalp Federasyonu'nun açıklamasına göre, dünyada 1 milyar kişi şişmanlıkla mücadele ediyor. ABD'de ise 1995-98 yılları arasında obez oranındaki % 33'lük artış, tehlikenin giderek tırmandığım ortaya koyan bir veri olmuş. Her yıl kalbe bağlı rahatsızlıklardan hayatını kaybeden 17 milyon insanın büyük çoğunluğunu da obezler oluşturuyor. Son istatistiklere göre, günümüzde yaklaşık 22 milyon çocuk da normal kilonun çok üzerinde. Bu sorunun en yoğun görüldüğü yerlerden biri olan ABD'de 5-14 yaş arasındaki her 3 çocuktan biri şişman. Bunun nedeni de, özellikle kentlerde yaşayan kesimin kötü beslenerek, fazla oranda doymuş yağ tüketmeleri.

Zor diyet yapan ve hasta kabul edilen obezler için Xenical, mucize bir kurtuluş yolu olarak gösteriliyor. Roche'un Xenical Direktörü Dr. Hakan Öztekin ve Medikal Direktörü Dr. Mutlu Yeşilboğaz, ilacın 1998'den beri 149 ülkede ruhsatlı olarak satıldığını ve 13,2 milyon hasta tarafından kullanıldığını söyledi.

Sitemize Reklam Verin
Sitemize reklam vermek için
0 212 275 66 00
numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
MAİL LİSTEMİZE KAYIT OLUN